http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gmach Sądu w Gnieźnie wyróżniony!

Wyróżniony Gmach Sądu w Gnieźnie wyróżniony!

Gmach gnieźnieńskiego Sądu doceniony! (w konkursie organizowanym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa - informowaliśmy o tym już 11 kwietnia). Prezes Sądu Rejonowego w Gnieźnie SSO Jarosław Ochocki oraz Dyrektor Sądu Małgorzata Szczepaniak  odebrali wyróżnienie podczas ogłoszenia wyników ogólnopolskiego konkursu „Zabytek Zadbany 2016”. Uroczystość odbyła się 20 kwietnia w Zakopanem. Budynek siedziby Sądu Rejonowego w Gnieźnie uzyskał wyróżnienie w kategorii: „Utrwalenie wartości zabytkowej pojedynczego obiektu”.


Organizatorem wydarzenia był Narodowy Instytut Dziedzictwa razem z Miastem Zakopane. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, środowiska konserwatorskie, specjaliści od ochrony zabytków, przedstawiciele środowisk naukowych i opiniotwórczych, osoby zasłużone kulturze i ochronie zabytków.

Siedziba Sądu Rejonowego w Gnieźnie (dawny Sąd Ziemski i Okręgowy) to budowla, którą wzniesiono w latach 1878-1881 według projektu berlińskich architektów Hermanna i Schultze’go z przeznaczeniem na siedzibę Sądu Ziemskiego i Okręgowego. Nadano mu formy popularnego Rundbogenstil. Budynek pełni nieprzerwanie swoją pierwotną funkcję.

Kompleksowe prace konserwatorsko-budowlane przeprowadzone zostały z maksymalnym poszanowaniem i wykorzystaniem wszystkich zachowanych elementów oryginalnej substancji zabytkowej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.