http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Osiedle Kazimierza Wielkiego z nowym blokiem?

Wyróżniony Fot. Google Fot. Google

Być może niebawem krajobraz osiedla Kazimierza Wielkiego zagęści kolejny budynek wielorodzinny.


Urząd Miejski postanowił wystawić na sprzedaż swoją niezabudowaną nieruchomość w pobliżu Ronda Winiary, z wjazdem od ulicy Biskupińskiej. Charakterystyczny nie urządzony teren dobrze widoczny z ulicy Gdańskiej dotychczas służył jako miejsce zabaw dzieci z okolicznych bloków. Teraz miasto chce go przeznaczyć pod budownictwo wielorodzinne.

Powyższa nieruchomość nie znajduje się na terenie objętym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego ale została wydana w 2015 roku decyzja o warunkach zabudowy z której możemy się dowiedzieć, że na tej nieruchomości dopuszcza się budowę czterokondygnacyjnego budynku wielorodzinnego z usługami w parterze i garażem podziemnym. Dach obiektu musi być płaski by dopasować się do sąsiedniej zabudowy.

Biorąc pod uwagę dogodne usytuowanie w dużym zespole osiedlowym, bliskość dróg zbiorczych czy wyposażenie w media, działka może cieszyć się sporym zainteresowaniem potencjalnych inwestorów, szczególnie że rynek nieruchomości wielorodzinnych w ostatnich latach w naszym mieście  przechodzi rozkwit. Cena wywoławcza jaką zaproponował Urząd Miasta wynosi 650 000 złotych. Sam przetarg odbędzie się 29 lipca. Potencjalna inwestycja na Winiarach będzie pierwszą od wielu lat budową dużego budynku wielorodzinnego w tej części miasta.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.