http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Są pieniądze na odcinek S5 z Mielna do Gniezna

Wyróżniony Są pieniądze na odcinek S5 z Mielna do Gniezna

Budowa drogi ekspresowej S5 na odcinku z Mielna do Gniezna ma się zakończyć jeszcze w 2017 roku. Inwestycja będzie kosztowała 578 milionów złotych, w tym 310 milionów wyniesie dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.


W Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisano umowy na dofinansowanie z POIiŚ. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała środki finansowe na budowę odcinków dróg S5 Poznań – Kaczkowo i Mielno – Gniezno,  S8 Radziejowice – Paszków oraz obwodnic Kościerzyny i Wałcza.

– Dzisiejsze umowy ostatecznie potwierdzają wsparcie ze środków Unii Europejskiej dla budowy kluczowych odcinków dróg S5 w Wielkopolsce i S8 na Mazowszu oraz dwóch od dawna wyczekiwanych obwodnic na Pomorzu. Jestem przekonany, że inwestycje te przyczynią się do poprawy komunikacji w regionach i zwiększenia bezpieczeństwa na polskich drogach – powiedział Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Radości z realizacji ważnej dla naszego miasta i powiatu drogi nie kryje senator Robert Gaweł, który również był obecny na uroczystości podpisania umów na dofinansowanie projektów z POIiŚ. – Cieszę się, że rząd dostrzega potrzeby naszego regionu i wierzę, że kolejny odcinek drogi ekspresowej w znacznym stopniu przyczyni się do jego rozwoju – podkreśla senator Robert Gaweł.

Wybudowane zostanie ponad 18 km drogi ekspresowej S5 od granicy województwa kujawsko-pomorskiego do Gniezna. W całości jest ona zlokalizowana w sieci kompleksowej TEN-T. Powstaną trzy węzły drogowe, liczne obiekty inżynierskie, dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP) kategorii I oraz drogi serwisowe i lokalne, a także urządzenia ochrony środowiska i przed hałasem.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.