http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Czy wreszcie pojedziemy pociągiem do Wrześni?

Wyróżniony Czy wreszcie pojedziemy pociągiem do Wrześni?

Wszystko wskazuje na to, że od połowy grudnia ma zostać ostatecznie przywrócony ruch pociągów osobowych na linii Gniezno – Września. Lada moment ma ruszyć remont torowiska, po którym niebawem znów będą jeździły pociągi, a prace ruszają w pierwszej połowie sierpnia.


Przed tygodniem podpisano umowę pomiędzy Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu a PKP Polskimi Liniami Kolejowymi, na mocy której przeznaczono dodatkowe środki, tj. 43,6 mln zł na poprawę linii Września – Gniezno. Dzięki niej pasażerowie zyskają wygodną obsługę na stacjach w: Gębarzewie, Żydowie, Czerniejewie, Marzeninie.

Celem inwestycji jest przygotowanie tras i dobrej obsługi pasażerów w relacjach pomiędzy Jarocinem, Wrześnią i Gnieznem. Na tej trasie pociągi powinny pojechać w pierwszej połowie grudnia, od wejścia nowego rozkładu jazdy 2017/2018. - Każda kolejowa inwestycja o charakterze modernizacyjnym czy rewitalizacyjnym jest istotna z punktu widzenia rozwoju infrastruktury w Wielkopolsce. Zwiększanie bezpieczeństwa i komfortu to najlepsza wizytówka dla polskich kolei. Warto pamiętać także o tym, że sprawnie działająca sieć kolejowa w naszej części kraju to równocześnie większa mobilność pasażerów i dodatkowy atut w kontekście rozwoju gospodarczego – mówi Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Wspomniane stacje kolejowe mają teraz zostać przebudowane. Po tym remoncie podróżni będą mogli korzystać z wyższych peronów, pojawią się na nich także nowe nawierzchnie i lepsze oświetlenia, a także nowe wiaty, ławki, gabloty i tablice informacyjne. Co równie ważne, łatwiej korzystać z nowej komunikacji będą mogły również osoby niepełnosprawne - Podpisana umowa oznacza przygotowanie dobrej oferty dla podróżnych na trasie Gniezno – Września, a także dalej, w kierunku Jarocina. To jest kolejny ważny projekt dla Wielkopolski – zaznacza Arnold Bresch, członek zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.. - Podobne efekty będą z realizacji innych zadań z Krajowego Programu Kolejowego, a dla całej Wielkopolski przewidziano w nim projekty o wartości 5 miliardów złotych – dodaje.

Modernizacja urządzeń sterowania ruchem kolejowym na tej trasie obejmie łącznie rewitalizację 24 obiektów inżynieryjnych, co zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego. - Wymieniony zostanie torowisko o dł. ponad 23 km, a przejazd pociągów przez stacje Gębarzewo i Czerniejewo usprawni wymiana dziewięciu rozjazdów. Dzięki wykonanym inwestycjom, pociągi pasażerskie w tym miejscu będą mogły jechać z prędkością do 120 km/h. Prace remontowe rozpoczną się na początku sierpnia 2017 roku, a zostaną zakończone pod koniec czerwca 2018 roku. Do grudnia wykonawca ma wykonać te prace, które pozwolą, by od nowego rozkładu jazdy 2017/2018 pojechały pociągi pasażerskie między Jarocinem a Gnieznem – informuje Biuro Prasowe PKP PLK  w Poznaniu.

1 komentarz

  • Poliester
    Poliester wtorek, 25, lipiec 2017 11:01 Link do komentarza Raportuj

    Na linii Winiary - Sława trwa remont. Czy jest szansa, że i tam pojadą pociągi osobowe?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.