http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowe autobusy dla Gniezna

Wyróżniony Nowe autobusy dla Gniezna

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie prezes MPK Piotr Stasiak i dyrektor sprzedaży autobusów SOLARIS BUS & COACH Andrzej Sienkiewicz podpisali umowę na sprzedaż 12 autobusów. Pierwsze pojazdy wyjadą na ulice Gniezna w kwietniu 2018 r. Realizacja projektu jest możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu.


Nowe autobusy
Zakup autobusów realizowany jest w ramach projektu Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Gniezna z gminami ościennymi o wartości  prawie 17 mln zł z unijnym dofinansowaniem na poziomie ok. 11,5 mln.  Autobusy, które zasilą flotę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Gnieźnie, wyjadą na ulicę w 2018 r. (do 30 kwietnia 2018 r. – 4 szt., do 31 maja 2018 r. – 4 szt. I do 30 września 2018 r. – 4 szt.). Będzie to 12 komfortowych pojazdów niskopodłogowych, niskoemisyjnych o długości 10,5 m, trzydrzwiowych, o pojemności pasażerskiej min. 70 osób w tym min. 23 na miejscach siedzących. 

Autobusy Solaris Urbino 10,5 posiadać będą silniki spełniające normę emisji Euro 6, automatyczne skrzynie biegów, komplet tablic informacyjnych oraz szereg innych udogodnień dla pasażerów w tym pasażerów niepełnosprawnych. Podpisana umowa z firmą SOLARIS BUS & COACH S.A. opiewa na kwotę 11.808.000zł brutto.

Projekt komunikacyjny
Zakup autobusów to tylko część projektu MPK. W jego ramach przebudowana zostanie także stara zajezdnia autobusowa przy ul. Wesołej w Gnieźnie. Będzie miała powierzchnię ponad 8 tys. metrów kwadratowych z portalową myjnią automatyczną, zintegrowanym zapleczem socjalnym. Przebudowany zostanie również warsztat ślusarski, a nawierzchnia placu zostanie wymieniona.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.