http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ulica Kawiary zostanie przebudowana! Umowa podpisana!

Wyróżniony Ulica Kawiary zostanie przebudowana! Umowa podpisana!

Ponad 3 mln 300 tys. zł tyle będzie kosztować długo oczekiwana przebudowa ul. Kawiary w Gnieźnie. Dzisiaj prezydent Tomasz Budasz podpisał umowę na jej realizację. Wykonawcą inwestycji będzie firma STRABAG.


Na mocno wysłużonym, blisko półkilometrowym fragmencie ulicy, oprócz nowej nawierzchni powstaną chodniki, ścieżka rowerowa, oraz dwa przystanki i zatoki autobusowe. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przebudowa ul. Kawiary miała ruszyć po zakończeniu budowy nowej ul. Osiniec – ta zakończyła się w maju tego roku. Przeszkodą w rozpoczęciu remontu pozostawała jednak kolizja z ułożonym po powierzchnią kablem energetycznym. Miasto Gniezno uzyskało zgodę na odstępstwa od warunków technicznych przy budowie tej drogi. Przebudowa może się więc rozpocząć.

- Mieszkańcy dobrze wiedzą, że san techniczny tej ulicy jest bardzo zły. Do tego uległ degradacji, w związku z wykorzystywaniem jej do dostaw na budowę ulicy Osiniec. Potrzeba tam także chodników, ze względu na duży ruch wewnątrz Kawiar – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna i przekonuje, że remont drogi jest niezbędny, ale też, że jest częścią strategicznego planu poprawienia jakości i bezpieczeństwa ruchu drogowego Gniezna.

Wykonawca zapewnia, że główna cześć prac przypadnie na marzec 2018. - Główna część robót drogowych związanych z konstrukcją jezdni, ścieżką rowerową i chodnikami planowane są na rozpoczęcie w marcu 2018 roku chyba, że były by złe warunki pogodowe – podkreśla Maciej Stasiak, kierownik grupy Poznań Wschód firmy Strabag.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje wykonanie: robót elektroenergetycznych, robót gazowniczych, robót drogowych i kanalizacyjnych (odwodnienie). Na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Osiniec zostanie wykonana nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego ze ściekiem jednostronnym, powstaną także obustronne chodniki, ścieżka rowerowa, miejsca postojowe i zjazdy, zatoki autobusowe oraz tereny zielone z nasadzonymi krzewami. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę 2018 r.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.