http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Droga powiatowa Folwark-Witkowo przebudowana

Wyróżniony Droga powiatowa Folwark-Witkowo przebudowana

Jeszcze w starym roku, dokładnie 29 grudnia, w obecności starosty Beaty Tarczyńskiej, wicestarosty Jerzego Berlika, burmistrza Mariana Gadzińskiego oraz dyrektora PZD Jerzego Szczepańskiego, uroczyście zakończono i podsumowano wartą blisko 2,2 mln zł przebudowę drogi powiatowej na odcinku Folwark-Witkowo.


W zakresie przeprowadzonych robót i modernizacji na odcinku ponad 3,3 km powstała 6 m jezdnia z nową nawierzchnią oraz zjazdami na posesje i pola. Na oświetlone rondo o średnicy zewnętrznej 24 m przebudowano także cieszące się złą sławą skrzyżowanie dróg powiatowych 2165P i 2227P w miejscowości Witkówko. Całość prac obejmowała ponadto między innymi przebudowę przepustów oraz oczyszczenie i remont istniejącej kanalizacji deszczowej. Warto zaznaczyć, że to kolejna oczekiwana na drogach powiatu inwestycja, zakończona w przeciągu ostatnich tygodni.
 
Prace sfinansowano ze środków Powiatu Gnieźnieńskiego w ramach zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 2165P Trzemeszno – Witkowo – etap I Folwark – Witkowo”. Inwestycja współfinansowana w kwocie 650 tys. zł przez Gminę Witkowo.

1 komentarz

  • Dewi
    Dewi wtorek, 02, styczeń 2018 15:39 Link do komentarza Raportuj

    Szkoda że po remoncie drogi nie ma kto jej posypać, ostatnio o wypadek nie było trudno :(

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.