http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Winiary rozświetlone!

Wyróżniony Winiary rozświetlone!

Łącznie 290 opraw oświetleniowych na przestrzeni ostatnich 2 lat wymieniono na terenie Winiar – największego gnieźnieńskiego osiedla. Inwestycje przeprowadzone przez Miasto Gniezno kosztowały łącznie 191.000 złotych.


– Kwestia oświetlenia na Winiarach pojawiła się w 2016 roku w rozmowach z radnym Dariuszem Banickim, który zwracał uwagę na potrzebę jego wymiany. Dlatego podjąłem decyzję o jego wymianie sukcesywnie, w miarę możliwości budżetowych. Dzięki temu etapami, na przestrzeni dwóch lat, udało się zamontować 290 nowych opraw oświetleniowych – mówi Tomasz Budasz, prezydent Miasta Gniezna.

Inwestycja rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy to wymieniono 53 oprawy na os. Piastowskim oraz 77 na os. Jagiellońskim. W 2017 roku wymieniono 58 opraw na os. Orła Białego, 24 na os. Władysława Łokietka i 78 na os. Kazimierza Wielkiego. Zastosowane w oprawach oświetleniowych źródła światła sodowe w porównaniu z poprzednimi oprawami są bardziej energooszczędne. Dzięki nowym lampom, które kierują światło ku dołowi, teren jest lepiej oświetlony, co przekłada się przede wszystkim na większe bezpieczeństwo.

Całkowity koszt zakończonej z końcem 2017 roku wymiany opraw wyniósł 191 tys. złotych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.