http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowoczesne autobusy już na ulicach Gniezna

Wyróżniony Nowoczesne autobusy już na ulicach Gniezna

W skład taboru należącego do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Gnieźnie dziś włączono cztery zupełnie nowe autobusy marki Urbino 10,5 z bogatym wyposażeniem. To część realizowanego właśnie projektu inwestycyjnego, który powinien dość znacznie poprawić nie tylko komfort podróżowania miejską komunikacją, ale także jej praktyczne funkcjonowanie.


Autobusy zostały kupione w ramach unijnego projektu, który przewiduje na całą inwestycję 15 milionów złotych i nie przewiduje jedynie zakupu nowych autobusów. – Cały projekt obejmuje zakup dwunastu autobusów i to jest pierwszy tak duży zastrzyk pieniędzy w poprawę tego taboru i nie tylko taboru. To nie wszystko, bo trwa również rozbudowa tego placu i całej zajezdni w MPK, na co też czekaliśmy dość długo, by poprawić sytuację pracy dla osób tutaj zatrudnionych, bo konieczna była tutaj poprawa warunków tego całego zaplecza technicznego – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, a do 2015 roku prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Miasto w ramach wkładu własnego dołożyło do tej inwestycji ok. 25 proc. całości. – Aż 11,5 miliona dostaliśmy z tej dotacji, którą przyznał nam Urząd Marszałkowski w Poznaniu i co warto podkreślić, tak ogromne pieniądze w tej spółce są po raz pierwszy. Myślę, że po tym wszystkim przyjdzie również czas na poprawę warunków finansowych naszych kierowców i innych pracowników tej spółki – zapowiada T. Budasz.

Nowe autobusy na ulice miasta wyjadą jeszcze dzisiejszego popołudnia. Kolejna dostawy jest planowana na koniec tego miesiąca i wtedy ponownie do Gniezna przyjadą cztery autobusy tej samej marki, a następne mają pojawić się pod koniec września. – Premiera tego nowego modelu Urbino 10,5 odbyła się rok temu, a więc są to autobusy świeżo przedstawione całemu światu. Każdy z tych autobusów to był wydatek 800 tysięcy złotych netto i to jest spory kawał majątku – zauważa Piotr Stasiak, prezes MOK Gniezno.

 – To są autobusy nowoczesne, bardzo ekologiczne i co ważne są ciche. Wyposażone w silniki Euro-6 i kilka udogodnień, które powinny poprawić nie tylko funkcjonowanie naszego pasażera w tym autobusie. Są kamery monitorujące to wszystko, co się dzieje zarówno na zewnątrz, jak również wewnątrz autobusów i są oczywiście klimatyzowane, w środku posiadają także urządzenia z USB, czyli służące do ładowania telefonów – wylicza P. Stasiak.

– Za tymi autobusami już widać wykop po wcześniej stojącym w tym miejscu budynku, który został rozebrany. Teraz powstanie tutaj automatyczna portalowa myjnia dla naszych autobusów, który była naszym wielkim marzeniem, bo chcieliśmy od dawna, żeby w ten sposób to tutaj wyglądało. Obok myjni będzie również wybudowane nowe zaplecze socjalne dla obsługi warsztatu, a przy okazji będziemy oczywiście modernizowali całą elewację budynku – dodaje prezes spółki.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.