http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Charzewo to jest Charzewo!”

Wyróżniony „Charzewo to jest Charzewo!”

W sobotnie popołudnie, 29 września w Charzewie miała miejsce wyjątkowa uroczystość, na którą od bardzo dawna czekali mieszkańcy. Otóż nastąpiło oficjalne otwarcie nowej świetlicy wiejskiej.


Najpierw jednak ks. dziekan Romuald Szczepaniak poświęcił figurę Matki Boskiej. Koszty renowacji pokryła pani Zofia Błażejewska.

- Figury, krzyże przydrożne, kapliczki… Cała mała architektura sakralna obecna jest w przestrzeni publicznej. Na figurze widoczny jest napis mówiący o tym, że postawiona została z wdzięczności za odzyskaną wolność. W roku stulecia odzyskania niepodległości, stulecia Powstania Wielkopolskiego, tym bardziej nabiera to wymiaru patriotycznego. Dajemy tego wyraz, poprzez tego typu gesty, jak ten uczyniony przez panią Błażejewską. Na terenie naszej gminy jest dużo krzyży i figurek. Kiedyś stawiano je na rozstaju dróg, jako drogowskaz – powiedział Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo.

Następnie, krótko przed oficjalnym otwarciem świetlicy wójt powiedział: - Charzewo to jest Charzewo! Dzisiaj możecie być dumni. Pamiętam 2006 r. Pierwsze spotkanie tutaj. Ponad 12 lat temu. Mówiliście o różnych problemach, o wszystkich sprawach, które należy załatwić. Dzisiaj możemy powiedzieć, że praktycznie wszystko jest załatwione. Jest dobre uzbrojenie, o które żeście zabiegali. Zadbane osiedle. A teraz miejsce do dobrego wypoczynku. Marzeniem moim jest, aby wszystkie drogi prowadzące do Charzewa, były bitumiczne, pokryte asfaltem. Do tego będziemy dążyć.

Dalej wójt podkreśla: - Jeśli chodzi o obiekt. Pamiętacie go wszyscy. Niewielkie pomieszczenie, z kubusiem na węgiel. Pomieściliśmy się. Byliśmy na dorobku. Małe, ciasne, ale własne. Dzisiaj możecie cieszyć się tym pięknym, nowoczesnym obiektem. Oczywiście pozostało jeszcze wiele do zrobienia. Ale jest fundusz sołecki. Dzięki niemu będzie można dokończyć to, co już zaczęliście. Obecny budynek wybudowała firma Grinbud Jarosława Sierzchuły z Gniezna. Projekt wykonał Ireneusz Brzeziński. Koszt zadania to 370 tys. zł. Udało się także zakupić krzesła. Niech to będzie to pierwsze wiano do tej świetlicy. Wiele pozostało do zrobienia, ale bardzo dużo zostało już dzięki wam drodzy mieszkańcy zrobione. I za to chciałabym wam serdecznie podziękować. Nie byłoby też tego obiektu, gdyby nie skuteczność pana sołtysa i radnego. Możecie być z niego dumni!

Po uroczystym przecięciu wstęgi, ks. dziekan dokonał poświęcenia nowego obiektu. Następnie głos zabrali radni powiatowi pan Piotr Staszczak i pan Stanisław Szczepański.

Po zakończeniu części oficjalnej, sołtys Masłowski zaprosił wszystkich gości oraz mieszkańców do środka świetlicy, gdzie czekał na wszystkich poczęstunek. Gospodarz wsi przygotował również niespodzianki. Każda pani otrzymała różyczkę a każde dziecko paczuszkę słodyczy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.