http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowe wiaty przystankowe w Gnieźnie

Kolejna inwestycja w infrastrukturze przystankowej. Na terenie Gniezna pojawiły się nowe wiaty przystankowe, w miejscach, w których ich do tej pory nie było.


Wiaty zostały postawione: na przystankach oznaczonych jako Orzeszkowej III (kierunek do centrum, przy ZOL), Jabłoniowa (kierunek do centrum, początkowy) oraz Biskupińska II (kierunek do centrum, przed ul. Gdańską).

Wiaty  typu ORION 2005 ST wyprodukowała firma Budotechnika z Pilchowic. Całkowity koszt inwestycji wyniósł  21 351,69 zł i pokryty został  z budżetu Miasta Gniezna.

2 komentarzy

  • Marek Z.
    Marek Z. wtorek, 23, październik 2018 13:56 Link do komentarza Raportuj

    Wiaty piękne . Ale czy najpierw nie powinno się pod nimi ułożyć podłożą z płytek chodnikowych lub poz-bruku? Przecież tuptający z zimna ludzie, szybko pod tą wiatą zrobią grząskie błotko ! prawda?

  • Marek Z.
    Marek Z. wtorek, 23, październik 2018 13:52 Link do komentarza Raportuj

    Czas zjeść śniadanko - drugie . A tak poważnie dobrze by było i to jeszcze przed zimą, sprawdzić stan istniejących już wiat ( kłania się ich eksploatacja !!). Dla przykładu. Dach wiaty przed sklepem spożywczym na końcówce ulicy Wschodniej zarywa się. Jak przyjdzie śnieg to jego gruba , ciężka warstwa może spowodować załamanie się poliwęglanu z którego zrobiony jest dach, Na głowy oczekujących na autobus pasażerów MPK może wtedy spaść wraz ze śniegiem, ciężki kawałek metalu konstrukcyjnego wiaty !

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.