http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Poseł Arndt wnioskuje o pieniądze dla Gniezna

Wyróżniony Poseł Arndt wnioskuje o pieniądze dla Gniezna

Sejm będzie głosował budżet państwa, Komisja Finansów zakończyła już prace. Wśród zgłoszonych przez posłów poprawek budżetowych, autorem kilku jest poseł Paweł Arndt, jeden z liderów gnieźnieńskiej Platformy Obywatelskiej.


Podczas dzisiejszej konferencji prasowej parlamentarzysta mówił zarówno o poprawkach, które zgłosił samodzielnie, jak i tych, które przygotowywał wspólnie z Paulina Hennig-Kloską. - Wśród zgłoszonych przeze mnie poprawek, cztery z nich dotyczyły Gniezna. Dwie z nich przygotowaliśmy z posłanką Pauliną Hennig-Kloską z Nowoczesnej. Wydaje mi się, ze najważniejszą z punktu widzenia potrzeby społecznej jest poprawka, dzięki której 10 mln złotych mogłoby zasilić rozbudowę szpitala. Być może to nie jest ogromna kwota, na pewno nie wystarczająca, wiemy jednak, że każde wsparcie budżetowe szpitalowi jest potrzebne – mówi poseł Paweł Arndt.

O kolejne 10 milionów dla Gniezna parlamentarzyści wnioskują w poprawce, która ma dotyczyć problemu komunikacyjnego jakim jest przejazd kolejowy na Dalkach. - Zawsze moją taką ideą było to, by Gniezno stało się ośrodkiem akademickim. To na pewno jest szansa dla miasta i powiatu - zaznacza. Kiedy jeden z dziennikarzy wyraził niedowierzanie co do tego, czy to w ogóle możliwe poseł przyznał, że nie jest to proste zadanie. Zdaniem posła jednak propozycje gnieźnieńskich uczelni są atrakcyjne (trudno jednak znaleźć potwierdzenie tego w ilości studentów komentarz od redakcji).

- Jedna z moich poprawek dotyczy 12 mln zł dla PWSZ na budowę profesjonalnej auli i poprawę bazy dydaktycznej – dodaje P. Arndt. Ostatnia z gnieźnieńskich poprawek zgłoszonych przez posła Pawła Arndta dotyczy tradycyjnie zabytków. Tym razem jest to jednak wniosek o sumę, która nawet w konserwacji zabytków nie jest mała. - Chociaż w ubiegłym roku usłyszałem od ministra Glińskiego, że Gniezno dostaje spore pieniądze na konserwację zabytków, nie przeczę temu, jednak to zazwyczaj są pieniądze na katedrę. W poprawce, którą zgłaszam dotyczy kościoła św. Michała, a raczej całego jego otoczenia. Wiemy, że to świątynia na wzgórzu z nadwyrężonymi murami oporowymi. Poprawka dotyczy 5 mln złotych – powiedział nam poseł Paweł Arndt.

O losie poprawek zdecydują wszyscy posłowie, stąd poseł Arndt apelował o poparcie pozostałych gnieźnieńskich posłów, licząc, że zarówno Krzysztof Ostrowski, jak Zbigniew Dolata postawią interes miasta wyżej niż rozgrywki partyjne.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.