http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Most w Kłecku zostanie otwarty!

Wyróżniony Fot. klecko.pl Fot. klecko.pl

Urząd Miejski Gminy Kłecko poinformował na swojej stronie internetowej, że sobotę, 15 grudnia o godzinie 17.00, zostanie otwarty i udostępniony dla ruchu pojazdów mechanicznych, nowy most w ciągu drogi wojewódzkiej nr 190 w mieście Kłecko. Jego przebudowa trwała od marca tego roku.


Przypomnijmy, że w marcu 2018 r. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu podpisał z wykonawcą – spółką Most z Sopotu – umowę na budowę nowego mostu na Małej Wełnie w Kłecku w powiecie gnieźnieńskim.

Istniejącą od 1958 roku i będącą w złym stanie technicznym przeprawę zastąpi jednoprzęsłowy obiekt wykonany z żelbetowych belek zespolonych z płytą i osadzony na palach o wysokości 13 m. Jego długość wyniesie 19,1 m, a szerokość – 13,4 m. Po jednej stronie jezdni o szerokości 7 m powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, a po drugiej – chodnik roboczy. Most będzie miał najwyższą klasę nośności A, czyli 50 ton. Wartość inwestycji wynosi 3,8 mln zł.

To bardzo ważna inwestycja, bez której trudno jest mówić o bezpiecznym przejeżdżaniu przez Kłecko do Wągrowca (czy Janowca Wlkp.) i dalej w kierunku na Piłę, Koszalin czy Kołobrzeg.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.