http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

W sobotę w pałacu w Czerniejewie premiera nowej książki Karola Soberskiego!

Już dzisiaj, 28 września o godz. 16.00 w przepięknych salonach pałacu w Czerniejewie odbędzie się premiera nowej książki Karola Soberskiego zatytułowanej „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”. To już piąta - w ostatnich 36 miesiącach - książka napisana przez K. Soberskiego. W książce Czytelnik znajdzie najciekawsze – zdaniem autora – pełne skarbów i tajemnic, miejsca w sześciu gminach powiatu gnieźnieńskiego. Pałacowe sale są już w pełni przygotowane na sobotnie literackie wydarzenie!


„Skarby i tajemnice okolic Gniezna” - to 192 strony oraz 110 miejsc w których znajdują się skarby i tajemnice ziemi gnieźnieńskiej, miejsc które powinien odwiedzić każdy turysta i miłośnik historii. Te 110 miejsc znajduje się w 6 gminach: Mieleszyn, Kłecko, Kiszkowo, Łubowo, Czerniejewo i Niechanowo. Wszystko to opisane jest w 18 rozdziałach i ozdobione ponad 180 fotografiami!

- Książka to efekt moich wieloletnich, osobistych wędrówek po tych gminach, ale też pokazywanie regionu turystom z najdalszych zakątków Polski i Europy, co czynię od 2012 roku w cyklu „Wędrówki z historią” - mówi K. Soberski. - Dziękuję 15 instytucjom, samorządom i firmom za wsparcie mojej książki – dodaje.

Karol Soberski to dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl). Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” odbywającego się w zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie. W jego dorobku są książki: „Skarb Dziedzica” (2016), „Zapomniana zbrodnia” (2017), „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” (2017) i „Złoto Dziedzica” (2018), a także monografia, której jest współautorem, pt. „Medycyna na usługach systemu eksterminacji ludności w Trzeciej Rzeszy i na terenach okupowanej Polski” (2011). Napisał też kilka przewodników turystycznych: „Spacerem po Kłecku” (2011), „Gmina Niechanowo” (2013) i „Uroki Gminy Mieleszyn” (2015).

Spotkanie z autorem i jego nową książką odbędzie się w największej sali konferencyjnej mieszczącej się na parterze pałacu, która w piątek została już całkowicie przygotowana do tego wydarzenia. Sala może pomieścić ponad 200 gości. Prezentację książki poprzedzi 4-minutowy trailer (film) wyprodukowany przez znanego gnieźnieńskiego muzyka i kompozytora Macieja Braciszewskiego.

Po zakończeniu premiery, wszyscy chętni będą mogli kupić nową książkę K. Soberskiego i uzyskać dedykację autora. Taka możliwość została przygotowana w specjalnej sali znajdującej się tuż obok sali konferencyjnej.

Organizatorzy premiery mając na uwadze duże zainteresowanie nową książką, przygotowali dla osób, które zjawią się na spotkaniu także dodatkową kawiarnię w pałacu – będzie się znajdowała na parterze w Grocie Pompejańskiej (główna sala na wprost wejścia do pałacu). Tam będzie można zarówno przed premierą, jak i po jej zakończeniu kupić kawę, herbatę i słodkości.

W czasie premiery będzie też funkcjonowała restauracja znajdująca się w Wozowni.

Premierę nowej książki K. Soberskiego poprowadzi Agnieszka Ziebarth – absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Bydgoskim. Bibliotekarka i miłośniczka literatury. W rozmowach o książkach wnikliwa obserwatorka z talentem do zadawania kontrowersyjnych pytań. Autorka projektu „Polski kryminał jest sexy”.

Przypomnijmy: premiera książki odbędzie się dzisiaj, 28 września o godz. 16.00 w pięknym XVIII-wiecznym pałacu w Czerniejewie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy! Wstęp wolny!

Ostatnio zmienianyniedziela, 29 wrzesień 2019 01:02

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.