http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Tajemniczy Pałac Zakrzewo” przyjechał z drukarni!

Wyróżniony „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” przyjechał z drukarni!

Dzisiaj rano, pachnący jeszcze farbą drukarską, pierwszy egzemplarz książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” trafił w ręce jej autora Karola Soberskiego. Edytorsko pięknie opracowana pozycja jest trzecią książką K. Soberskiego wydaną zaledwie w dziesięć miesięcy po premierze „Skarbu Dziedzica” i w trzy miesiące po ukazaniu się „Zapomnianej zbrodni”! Premiera tej niezwykłej książki, opowiadającej o najpiękniejszym pałacu w naszym regionie odbędzie się w najbliższy weekend w zespole pałacowo-parkowym w Zakrzewie koło Kłecka.


– Jestem bardzo szczęśliwy, że książka o pałacu w Zakrzewie została wydrukowana, ponieważ z wielką niecierpliwością czekałem na pierwszy jej egzemplarz. Ta pozycja to zwieńczenie moich 5 lat zbierania materiałów o tej tajemniczej rezydencji - mówi Karol Soberski, autor książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. - Jestem też zadowolony z pracy, którą wykonał grafik Sebastian Tomzik, składający i łamiący tę książkę oraz ze świetnego druku dokonanego przez Drukarnię „Majorczyk” - dodaje.

„Tajemniczy Pałac Zakrzewo” to pierwszą na rynku wydawniczym książką poświęconą niezwykłej historii tego pałacu, ponieważ nikt wcześniej nie podjął się trudu opisania wydarzeń związanych z zespołem pałacowo-parkowym w Zakrzewie.

K. Soberski składa podziękowania Mecenasowi Książki którym jest Bank Zachodni WBK oraz sponsorom bez których ta pozycja nie ujrzałaby światła dziennego (samorządom: Powiat Gnieźnieński i Gmina Kiszkowo oraz firmy: Centrum Wyposażenia Wnętrz GOJA z Gniezna, Przedsiębiorstwo HENBUD z Kłecka, LNB – Wytwórnia Premiksów z Kiszkowa, firma INTER-LERS z Kłecka, Drukarnia Majorczyk z Gniezna i Pracownia Architektoniczno-Budowlana DICK-BUD z Gniezna. Wsparcia przy wydaniu książki udzieliły też: Nadleśnictwo Gniezno i Cnetrum Kultury „Scena to dziwna” z Gniezna).

Książka ma 260 stron, format A5, składa się z 16 rozdziałów i 57 podrozdziałów. W publikacji znajdziemy 242 fotografie, z czego 130 zdjęć archiwalnych nigdy wcześniej nie było publikowanych. Książka wydrukowana została na papierze kredowym.

Otwarta premiera książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”– na którą wszystkich zapraszamy – i spotkanie z jej autorem odbędzie się w niedzielę, 8 października o godz. 14.00 w pałacu w Zakrzewie koło Kłecka. Spotkanie poprowadzi Dawid Jung, redaktor naczelny ogólnopolskiego pisma literackiego „Zeszyty Poetyckie”.
Ostatnio zmienianyczwartek, 05 październik 2017 09:59

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.