http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jedyna taka publikacja! Kup książkę „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”!

Wyróżniony Jedyna taka publikacja! Kup książkę „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”!

Jest to jedyna taka książka o najpiękniejszym pałacu w powiecie gnieźnieńskim! Pałacu w Zakrzewie koło Kłecka! Premiera książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” autorstwa Karola Soberskiego, odbyła się 7 i 8 października 2017 r. w pałacu w Zakrzewie. Książkę można kupić podczas spotkań autorskich lub zamówić ją przez internet. Wystarczy tylko dokonać zamówienia na formularzu załączonym do tego tekstu.


Opis książki:
Zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie w gminie Kłecko, wybudowany w drugiej połowie XIX wieku, to jeden z najpiękniejszych pałaców w Wielkopolsce. Jednocześnie to obiekt, który do dzisiaj skrywa wiele tajemnic, skarbów i niewyjaśnionych historii. O nich wszystkich opowiada najnowsza książka Karola Soberskiego pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

W tej publikacji przedstawione są nieznane, ale fascynujące fakty z historii pałacu, począwszy od XIX a skończywszy na latach współczesnych. W książce jest mowa m.in. o ukrytych skarbach z początku XX wieku, o dziełach sztuki znajdujących się w tym „Wielkopolskim Wersalu”, jak i tajemniczych wydarzeniach, które rozgrywały się w pałacu w czasie II wojny światowej. Nie brakuje też pałacowych sekretów i legend związanych z tym przepięknym obiektem.

Pozycja jest wzbogacona licznymi wspomnieniami osób przebywających w pałacu w okresie międzywojennym (w tym wspomnieniami prawnuczki budowniczego pałacu hr. Albina Węsierskiego i wspomnieniami córki ostatniego przedwojennego właściciela - Stanisława Chełmickiego), jak i w czasie II wojny światowej. Nie brakuje też unikatowych, niepublikowanych wcześniej ponad 140 fotografii z I połowy XX wieku.

Jest to pierwsza na rynku wydawniczym książka poświęcona niezwykłej historii tego pałacu, ponieważ nikt wcześniej nie podjął się trudu opisania wydarzeń związanych z zespołem pałacowo-parkowym w Zakrzewie.

Mecenas Książki
Książka „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” została wydana dzięki objęciu przez Bank Zachodni WBK tytułu Mecenasa Książki.

Format: B5
Liczba stron: 260
Cena: 45 zł (plus koszty wysyłki)

Wysyłka:
Wysyłka przesyłką poleconą za potwierdzeniem odbioru.

Kontakt:
W razie pytań, prosimy o kontakt: 506-966-706.
Ostatnio zmienianypiątek, 22 maj 2020 13:05

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.