„Nowowiejski na propsie!” w plenerze!

Już w najbliższą niedzielę, 23 lipca o godz. 20.00 na gnieźnieńskim Rynku odbędzie się kolejny koncert organizowany w ramach projektu Miejskiego Ośrodka Kultury pn. „Nowowiejski na propsie!”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Nowowiejski 2017”, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca. W programie usłyszymy pieśni Feliksa Nowowiejskiego, Fryderyka Chopina oraz Stanisława Moniuszki w wykonaniu: Natalii Majewskiej-Marszałek (sopran) oraz prof. Andrzeja Ogórkiewicza (dziekana Wydziału Wokalnego AM Poznań, baryton). Solistom akompaniować będzie dr Szymon Musioł (akompaniator, aranżer, pianista). Wstęp wolny.

Piraci zajęli Rynek

Gnieźnieński Rynek opanowali wczoraj wieczorem piraci. Na szczęście nikogo nie złupili, choć taki był ich pierwotny zamiar. Do tego przeżyli przemianę wewnętrzną i odtąd stali się dobrymi ludźmi. Rzecz jasna był to spektakl przygotowany specjalnie na okoliczność odbywających się w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego spotkań teatralnych „Bez Kurtyny”.

Etykiety

Rynek popłynął

Pod znakiem piosenki żeglarskiej upłynął kolejny weekend gnieźnieńskiego Królewskiego Festiwalu Artystycznego. 15 i 16 lipca na płycie Rynku wybrzmiało wiele morskich i szantowych szlagierów. Dzięki inicjatywie zespołu Zagrali i Poszli już drugi raz odbył się specyficzny kameralny jak na miejsce koncert.

Chris Ellys zagra w Kłecku! Już 23 lipca!

W ramach europejskiej trasy w Polsce pojawi się młodziutki Chris Ellys ze Słowacji. Chłopak ma 21 lat. Jest dobrze zapowiadającym się songwriterem o mocnym, charakterystycznym głosie. To spokojne granie w stylu Damiena Rice’a, Eda Sherana, Stu Larsena czy Passenger. Zapowiadają się spokojne, nastrojowe, bardzo intymne koncerty z gitarą i wokalem Chrisa.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS