„Dźwięki roztańczonych barw”

Pochodzi z dalekiego województwa świętokrzyskiego, ale większość swojego życia spędził w Gnieźnie, gdzie pracował i mieszka od dziesięcioleci. Po przejściu na emeryturę natomiast odkrył nową pasję, w której realizuje się już od blisko dekady. Od dziś, przez prawie miesiąc oglądać będzie można prace jego autorstwa.

Etykiety

„The Voices of Hope” w Witkowie

W sali widowiskowej Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie odbył się wczoraj wyjątkowy koncert charytatywny „The Voices of Hope”. Inicjatorem koncertu był pan Maciej Chmielewski. Organizatorem koncertu był Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo oraz 3. Klub Skrzydła Lotnictwa Transportowego a współorganizatorem był Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie.

„Historie naprawdę leżą na tej przysłowiowej ulicy i wystarczy czasem tylko się schylić i je podnieść”

Gościem tegorocznego gnieźnieńskiego Konwentu Fantastyki – Fantasmagoria 2017 był pisarz Radek Rak, który przyjechał do Pierwszej Stolicy Polski z dalekiego województwa podkarpackiego. Młody 30-latek, to nie tylko literat, ale na co dzień także lekarz weterynarii; brał udział m.in. w prelekcji na temat roli dobrego research'u w literaturze fantastycznej. Opowiedział również nam o swojej nowej książce, którą kończy właśnie pisać i która zostanie wydana jeszcze w tym roku.

Etykiety

Wikingowie wkraczają ponownie

W sali wystaw czasowych Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie otwarta zostanie w piątek wystawa „Wikingowie w Polsce – zabytki skandynawskie z ziem polskich”. Taka ekspozycja będzie wystawiana po raz pierwszy w skali kraju, a do obejrzenia przygotowanych zostanie ok. 50 proc. artefaktów ze zbiorów muzealnych w całej Polsce.

Więcej

Tańczyć każdy może...

Centrum Aktywności Społecznej „LARGO” w Gnieźnie zorganizowało spotkanie integracyjne w ramach działającej w tym ośrodku Pracowni Ruchu i Tańca. Gwoździem programu okazał się taniec dziewczyny na wózku inwalidzkim z pełnosprawnym partnerem, tancerzem.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS