Tym razem zagrali „Melancholicy Ulicy”

Takie klimaty muzyczne lubią wszyscy, od czasu do czasu lub nawet częściej, to tak samo, jak każdy muzyk, bo każdy podobno jest trochę melancholikiem, jedni częściej, a inni rzadziej. Czterech takich muzyków zaprezentowało się podczas sobotniego koncertowania na Rynku: Joakim Hansson ze Szwecji, Sasha Boole z Ukrainy oraz Olek Schmidt i Swiernalis.

Transformen’s. Autorski projekt Piotra Żaczka i Roberta Lutego już 20 sierpnia w eSTeDe!

Projekt Transformen’s to kolejna odsłona muzyków znanych na co dzień z zespołu Poluzjanci oraz pracy z wieloma polskimi artystami. Tym razem na scenie zobaczymy Piotra Żaczka (gitara basowa), Roberta Lutego (perkusja), inicjatorów projektu, Grzegorza Jabłońskiego (instrumenty klawiszowe) oraz Macieja Kocińskiego (saksofon, instrumenty dęte). Koncert odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia o godz. 19.00 w Centrum Kultury „Scena to dziwna”.

Tim McMillan wystąpił na inaugurację Weekendu Grajków Ulicznych!

Czas na muzycznych misjonarzy, jak przed rokiem o roli grajków ulicznych powiedział nam jeden z gości poprzedniej edycji Weekendu Grajków Ulicznych. Dziś ruszyła tegoroczna odsłona festiwalu, który na trwałe wpisał się już w program wakacyjnych wydarzeń kulturalnych w Pierwszej Stolicy Polski.  Gwiazdą wieczoru był Tim McMillan z Australii.

Weekend Grajków Ulicznych - niesamowita różnorodność

To jest pierwszy z trzech ostatnich weekendów Królewskiego Festiwalu Artystycznego.  Tym razem w Pierwszej Stolicy Polski rozbrzmiewać będzie muzyka artystów występujących w miejskich przestrzeniach: na ulicach, w bramach i podziemnych przejściach dla pieszych. Od piątku, przez trzy dni w Gnieźnie prezentować się będą uliczni grajkowie, którzy przyjadą tu już trzeci rok z rzędu ze swoimi piosenkami i jakże różnymi od siebie stylami muzycznymi.

Akademia Gitary - koncert w ciemnościach!

Ten koncert to już tylko historia, która jednak na długo pozostanie w dobrej pamięci jego uczestników. Gniezno znów stało się świadkiem inauguracji festiwalu Akademia Gitary, który potrwa do 10 września. O swojej współpracy opowiedzieli nam także artyści, którzy zagrali wspólnie w murach katedry po raz kolejny.

Etykiety

Lepili i fotografowali

Twórczy Squad, który działa na terenie Centrum Kultury eSTeDe tym razem zaprosił do zabawy rodzinnej pt. „Wakacyjne pstrykanie fotek i lepienie zwierzaków”. Jak podkreślają pomysłodawcy całej  akcji, na samym półmetku wakacji nie trzeba się nudzić, a każdą okazję, by spędzić twórczo czasu wolny, trzeba wykorzystać.

Subskrybuj to źródło RSS