Wakacje w eSTeDe czas zacząć!

Dziś mamy długo wyczekiwany początek wakacji, czyli wymarzony przez dzieci i młodzież czas przerwy od szkolnych obowiązków. Nie będzie to jednak moment, w którym najmłodsi mieszkańcy będą musieli się nudzić, bo zostało dla nich przygotowanych dość sporo atrakcji. O swoich działaniach, które będą realizowane w dwóch kolejnych tygodniach opowiedzieli przedstawiciele Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie, którzy zapraszają na występ nowego zespołu ludowego i Powiatowej Orkiestry Dętej i na warsztaty artystyczne.

Królewski Festiwal Artystyczny czas zacząć!

Za tydzień w szkołach rozdawane będą świadectwa z ocenami uzyskanymi w roku szkolnym 2016/2017, a chwilę później rozpoczyna się Królewski Festiwal Artystyczny, którego kolejne odsłony będą się pojawiały w miejskiej przestrzeni co weekend, aż do końca wakacji. Na początek w Gnieźnie wystąpi zespół Myslovitz, a na koniec został zaplanowany koncert zespołu Hey.

„W wielkim stylu”. Sukces grupy tanecznej „No Name” z MOK

Zbliża się koniec roku szkolnego, a więc najwyższy czas podsumować pracę gnieźnieńskiej formacji tanecznej z Miejskiego Ośrodka Kultury „No Name". Dla jej członków taniec to przede wszystkim pasja i sposób na wyrażenie samego siebie. Gdy wchodzą na scenę nie czują stresu ani strachu, jedynie miłość do tego, co robią. Angażują się w 100 proc. i dają z siebie wszystko, co wielokrotnie zapewniło im zwycięstwa w konkursach.

Etykiety

Zmarł Stanisław Pasiciel, wieloletni dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Wczoraj, w wieku 76 lat zmarł Stanisław Pasiciel, historyk sztuki, publicysta, wieloletni kierownik Powiatowego Domu Kultury w Gnieźnie i przez 25 lat dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Pogrzeb odbędzie się w środę, 14 czerwca o godz. 10.00 na cmentarzu św. Krzyża w Gnieźnie.

Subskrybuj to źródło RSS