Jakiego teatru chcą młodzi ludzie?

Na początku czerwca rusza projekt zatytułowany „Młodzi w Kulturze”, który jest skierowany do wszystkich gimnazjalistów, a także licealistów z terenu Gniezna. Podczas warsztatów przewidziano pokaz filmowy i różne dyskusje na temat relacji ludzi młodych, którzy zaczynają wchodzić w życie dorosłość, z osobami dorosłymi. Wszystko natomiast jest małym wstępem do czekającej nas przed wakacjami premiery nowej sztuki, która będzie wystawiana na deskach Teatru Fredry w Gnieźnie.

Uroczystości z okazji rocznicy pielgrzymek Papieża Polaka do Gniezna

W sobotę, 3 czerwca obchodzić będziemy podwójną rocznicę pielgrzymek św. Jana Pawła II do Gniezna z 1979 i 1997 r. Z tej okazji Urząd Miejski organizuje specjalną wystawę zdjęć autorstwa ks. Pawła Kowalskiego, Henryka Maćkowiaka, Zdzisława Stoltmana i Macieja Frankowskiego, zaprezentowane zostaną także filmy: Bogumiła Bieleckiego Niezapomniane chwile oraz Wspomnienie JP IIautorstwa uczniów ZSP nr 2. Wydarzenie honorowym patronatem objął arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski.

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy z nagrodą „Izabella”!

Dzisiaj w Muzeum - Zamku Górków w Szamotułach Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Jan Maćkowiak, Prezes Fundacji Muzeów Wielkopolskich wręczyli nagrody Izabella 2016, będące wyrazem uznania dla najważniejszych wydarzeń muzealnych roku w Wielkopolsce oraz ich twórców. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie!

Krzysztof Kuczkowski, „Drzewo”, „Trzy mosty” i wspomnienie Pana Sławka

To był wieczór pełen poezji i emocji. Krzysztof Kuczkowski dał się poznać nie tylko jako skoncentrowany i uważny poeta, ale też pisarz z niezwykle subtelnym poczuciem humoru. Być może to jeden z ostatnich rycerzy, wcale nie błędnych intelektualistów duchowości, zapewne jak to się mawia człowiek z ogromną klasą i wrażliwością.

Piwnica Pod Baranami na inaugurację Festiwalu Wyobraźni!

W dzisiejszy majowy wieczór, tym razem ciepły i piękny, przy blasku powoli zachodzącego słońca, na scenie amfiteatru Centrum Kultury eSTeDe wystąpili artyści słynnego kabaretu „Piwnica Pod Baranami”, gwarantujący publiczności wieczór bardzo obfity w dużą porcję uśmiechu i rozrywki na wysokim poziomie.

Subskrybuj to źródło RSS