http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Fotografia i jej cyfrowa dusza...”

Stary Ratusz zaprasza na kolejne wydarzenie, które jest efektem zawiązania współpracy z Klubem Fotograficzny Młyn. „Fotografia i jej cyfrowa dusza – granice retuszu i odnawianie starych zdjęć” - tak brzmi tytuł spotkania, które odbędzie się w piątek, 13 grudnia o godz. 18.00.

Etykiety

„Bajkopomagajki” - kolejna inicjatywa biblioteki z sukcesem

Od listopada Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna rozszerzyła swoją ofertę o kolejny klub czytelniczy. Obecnie w BPMG działają trzy takie inicjatywy: Klub „Apetyt na książkę”, Klub „Trzy kwadranse z książką”, „Klub Dyskusji o Książce”. Nowo powstały „Bajkopomagajki” Klub Książki dla Dzieci i Rodziców doskonale wpasował się w potrzeby mieszkańców miasta.

Etykiety

Fyrtel, Tom Bishop i „Królik” w tle

W andrzejkowy wieczór  w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie podsumowano tegoroczny V Festiwal Dziedzictwa Kulturowego Gniezna Fyrtel. Spotkanie było też okazją by podsumować inne przedsięwzięcia kulturalne ostatniego okresu. Wręczono również tegorocznego „Królika” - Nagrodę Kulturalną Miasta Gniezna. Niespodzianki nie było.

Etykiety

Sebastian Uciński i jego miasto...

W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica odbył się pierwszy, autorski wernisaż wystawy Sebastiana Ucińskiego pt. „Moje miasto, mój dom, MY” z cyklu „Po OFFowej stronie Gniezna” w ramach IV Festiwalu Dziedzictwa Kulturowego FYRTEL, który rozpoczął się dzisiaj i potrwa do 30 listopada. To z pewnością wystawa, której nie warto przegapić.

Etykiety

„Rock and roll jest dobry w każdym wieku!”

Premiera spektaklu muzycznego REPUBLIKA.MAANAM w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury skupiła wypełnioną po brzegi widownię. Artyści z Gnieźnieńskiego Klubu Seniora Radość, działającego przy MOK-u dali niesamowity, bisowany występ z repertuaru wybitnych wokalistów, jak frontmana Republiki Grzegorza Ciechowskiego i charyzmatycznej Kory.

Mroki PRL-u i śladami seryjnych morderców…

Półmrok na sali, siekiery leżące na schodach, w tle przewrócone krzesło i biurko na którym stoi oranżada oraz maszyna do pisania rodem z PRL-u… Do tego gość, który podąża śladami seryjnych morderców. Taka aura towarzyszyła spotkaniu z pisarzem, publicystą, autorem literatury faktu, Przemysławem Semczukiem, które odbyło się w Domu Kultury w Łubowie. Było to pierwsze wspólne przedsięwzięcie Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” i Biblioteki Publicznej Gminy Łubowo. Spotkanie zatytułowane „Mroczne czasy PRL-u. Śladami seryjnych morderców” w doskonały sposób poprowadziła Agnieszka Ziebarth, członek Fundacji Historycznej.

Subskrybuj to źródło RSS