„Z książką mi do twarzy”

Co można było  robić w bibliotece w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich? Może zabijać nudę książką? Albo leżeć do góry brzuchem z kawałkiem dobrej prozy? A może dostawać bzika na punkcie lektury, tracić dla niej głowę, bujać w literackich obłokach? Czemu nie!  Czas w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna odmierzaliśmy  rytmem przewracanych stron książek i błyskiem flesza aparatu fotograficznego.

Etykiety

„Daj lajka czytaniu”

W ramach projektu edukacyjnego „Daj lajka czytaniu”  Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna popularyzuje czytelnictwo wśród młodzieży szkolnej. Podjęte  działania mają na celu wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką i przygotowanie ich do samodzielnego czytania. Naturalnymi partnerami w tych działaniach są nauczyciele i bibliotekarze szkolni.

Etykiety

„Jajka wielkanocne powinny mieć kolory: żółty, zielony, czerwony i pomarańczowy”

Z uwagi na niezbyt sprzyjające warunki pogodowe, Wielka Gala Malowania Jaja ponownie odbyła się we wnętrzach Miejskiego Ośrodka Kultury, a nie na deptaku, jak wcześniej zapowiadaliśmy. Co jednak najważniejsze, nie zabrakło znakomitej atmosfery świątecznej, wszyscy bawili się świetnie, a do malowania przyłączali się tym razem nawet dorośli.

Etykiety

„Latający kufer” w Witkowie

W sali widowiskowej Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Wikowie gościliśmy aktorów krakowskiego teatru Krak-Art. Tym razem zaprezentowali widowisko pt. „Latający kufer”, na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury Sportu i  Rekreacji w Witkowie.

Stachura i intuicjonizm w stylu Bergsona

„Czytelnia na Piętrze” I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie zorganizowała kolejne czytania rocznicowe, które tym razem poświęcono Edwardowi Stachurze, poecie i pieśniarzowi, który przetrwał w pamięci potomnych m. in. dzięki  piosenkom zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Uczestnicy spotkania najpierw wysłuchali wspomnienia o artyście, które przygotowała i poprowadziła Irmina Kosmala, a potem sami recytowali swoje ulubione fragmenty twórczości STED-a.

Subskrybuj to źródło RSS