http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Archeologia Gniezna w Pałacu Górków

Wyróżniony Archeologia Gniezna w Pałacu Górków

Turyści i mieszkańcy Poznania oglądają wystawę Archeologia Gniezna. Ekspozycja prezentowana wcześniej  w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie teraz jest pokazywana w Muzeum Archeologicznym w stolicy Wielkopolski. Można ją obejrzeć na parterze Pałacu Górków. Będzie czynna do końca marca.


Wystawa ukazuje historię badań archeologicznych w Gnieźnie od ich początku aż do dzisiaj. Ta historia to ważny rozdział dziejów archeologii w Polsce. Wiele tutejszych badań i metod było bowiem pionierskich. Pokaujemy sylwetki najważniejszych badaczy, miejsca – stanowiska archeologiczne, w których prowadzili wykopaliska, metody badawcze, jakimi się posługiwali i wiele innych ciekawostek związanych z archeologią Gniezna. Oczywiście, nie brakuje tego co najcenniejsze, czyli zabytków – od czasów najdawniejszych aż do nowożytności – odnalezionych w Gnieźnie. Do obejrzenia ponad 300 znalezisk!

Ekspozycję wzbogaca ścieżka dźwiękowa z opowieściami o ciekawych zdarzeniach podczas prac badawczych.

Wystawa organizowana jest przez MPPP w Gnieźnie we współpracy z Muzeum Archeologicznym w Poznaniu – instytucją, która tak wiele wniosła do badań archeologicznych Gniezna. Ekspozycja jest prezentowana na parterze Pałacu Górków w Poznaniu do 31 marca 2019 r.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.