http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Miłość – walentynkowy wernisaż

Wyróżniony Miłość – walentynkowy wernisaż

14 lutego przeflancowane do Polski stosunkowo niedawno Walentynki. Święto zakochanych w naszej słowiańskiej kulturze związane raczej z Nocą Kupały albo Andrzejki czy Katarzynki, wiążemy wspócześnie podobnie jak Zachód z św. Walentym.


Niezależnie od tego, które święto zakochanych jest nam bliższe, wczoraj mogliśmy zobaczyć w Miejskim Ośrodku Kultury otwarcie wystawy zatytułowanej „Miłość”.

Autor Marcin Leśniak jest studentem III roku Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Zróżnicowane zwłaszcza jeśli chodzi o kolorystykę, kontrastujące wręcz rysunki ołówkiem i kolorowe bardzo ekspresyjne obrazy. Czysta, dobrze zaaranżowana ekspozycja uzupełniona została przez formy kubistyczne. Gdyby bryły wykonane były z jakiegoś szlachetnego materiału a nie styropianu zapewne efekt byłby ciekawszy i bardziej spójny z dopracowanymi jednak rysunkami, zwłaszcza portretowymi.

Wystawę można oglądać do 10 marca w Galerii MOK.

Otwarciu towarzyszył set DJ-ski w wykonaniu Damiana Moszyka jako Longer. Trzeba też przyznać, że wernisaż zgromadził sporo odbiorców i były to osoby z innych środowisk niż zazwyczaj. Zdecydowanie odmłodzony odbiorca MOK-u to dobry syndrom w czasie gdy instytucje kultury sprowadzają swoją ofertę przede wszystkim do sztuki geriatrycznej, której odbiorca jest dziś najłatwiejszy do pozyskania.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.