http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Drum Work – warsztaty i koncert uliczny

  • Napisane przez Jarosław Mikołajczyk
  • Dział: Kultura
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Drum Work – warsztaty i koncert uliczny

Poznańska ekipa perkusionalistów, zgromadzona pod szyldem Drum Work przeprowadziła wczoraj w Starym Ratuszu niezwykle ciekawe warsztaty. Dzięki decyzji „Starego Ratusza” by warsztaty odbyły się na podwórku za instytucję, w piękny sposób nawiązały do odradzającego się trendu kultury podwórkowej. Wydaje się, że to właśnie jedna z tych dziedzin działania w naturalny sposób będąca jednym z kierunków działać Starego Ratusza. Same warsztaty niezwykle dynamiczne cieszyły się zainteresowaniem, miały rzecz jasna charakter rotacyjny.


Decyzja, aby koncert odbył się przed Ratuszem, okazała się niezwykle trafiona. Tuż po 20.00 zespół Drum Work rozpoczął muzyczną podróż przez rytmy świata. W sposób naturalny dla swojego instrumentarium i charakteru zespołu przede wszystkim muzycy przeprowadzili nas przez Afrykę. Zapewne już pochodzący głównie z Ghany i Senegalu czy Mali balafon sprawił, że nie zabrakło rytmów zachodniej Afryki w tym Gwinei i Gwinei Bissau. Niezwykle żywiołowe, a dzięki balafonom podbite melodyką rytmy szybko budziły rezonans publiczności.

Żywiołowe reakcje przystających coraz liczniej przechodniów oraz niezwykle profesjonalne, choć ekspresyjne wykonania sprawiły, że wytworzył wspaniały klimat sympatycznego starego miasta. Koncert zahaczał o szeroko pojęte klimaty afro, można więc było usłyszeć również porywające pulsy samby, echa brasileiry czy też kubańskie wstawki. To jednak głównie Afryka Zachodnia i niezwykła energia bębnów zachwyciły publiczność. Iście też gorący niemal afrykański wieczór sprzyjał temu wydarzeniu.

Osadzone w afro inspiracjach granie Drum Work dalekie było modnemu w kręgach etno-szamanieniu i odpływaniu, to był czysty perfekcyjnie, a jednocześnie swobodnie zagrany rytm. Na szczęście daleki od Nyabinghi, które zdominowało polskie ekipy bębniarskie. Bardzo dobre momentami wirtuozerskie, a jednak było to efektywne bębnienie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.