Logo
Wydrukuj tę stronę

Tłumy na Powiatowym Dniu Dziecka!

Wyróżniony Tłumy na Powiatowym Dniu Dziecka!

Powiatowy Dzień Dziecka, który odbywa się w Ogródku Jordanowskim na os. Piastowskim w Gnieźnie przyciągnął tłumy dzieci wraz z rodzicami. Tym razem święto dzieci odbywało się poprzez podróż przez świat różnorodności kulturowej.


Dzień dziecka rozpoczął spektaklem pt. „Wielka wyprawa Króla Juliana”, przygotowanym przez Grupę Artystyczną Illuminati. Perypetie zebry, lwa i hipopotama oraz zwariowanych pingwinów ze swoimi tajnymi wynalazkami, to nie tylko świat barwnych przygód, ale przede wszystkim opowieść o przyjaźni, która mimo wielu przeszkód zawsze okazuje się być najważniejsza.

Po spektaklu odbyły się warsztaty muzyczno-taneczne, warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy sportowe. Były też pokazy tańca oraz piaskowe obrazy tworzone przez Malarzy Ulotnych.

W programie Dnia Dziecka znalazł się też koncert kapeli dudziarskiej, chętni mogli spróbować swoich sił w rozgrywkach warcabów stupolowych.

Powiatowy Dzień Dziecka, któremu sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, zgromadził tłumy dzieci i ich rodziców.

Organizatorem imprezy było: Starostwo Powiatowe i Centrum Kultury „Scena to dziwna” przy wsparciu organizacyjnym Przedszkola nr 17 „Piastowska Gromada” oraz Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Informacjelokalne.pl