http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Z Agnieszką Gadzińską o poziomkach i… kręceniu loków

Wyróżniony Z Agnieszką Gadzińską o poziomkach i… kręceniu loków

Agnieszka Gadzińska, niezwykle utalentowana pisarka urodzona w Gnieźnie, autorka m.in. bestsellerowej serii o „Sklocie i przyjaciołach”, „Duchów”, „Lekarstwa na krowę”, współautorka „Gnieźniałek” i wielu innych pozycji spotkała się wczoraj czytelnikami na Latarni na Wenei.


Na tegorocznym czwartym już w tym miejscu spotkaniu opowiedziała o kolejnych etapach powstawania książki, o tym kto jeszcze pracuje nad tekstem zanim ten trafi z ilustracjami do rąk czytelnika. Ponadto pokazała swoje zapiski, notatniki, a także zdradziła skąd czerpie pomysły i wszelkie inspiracje. Dodatkowo ujawniła patent na kręcenie loków, a także wskazała osobliwe miejsca, gdzie dojrzewające poziomki są zjawiskiem nietypowym…

Niebawem pojawi się kolejna książka i kolejni bohaterowie, którzy rosną i dojrzewają razem z jej córkami. Tym razem tytułową bohaterką stanie się Matylda, a swoje niezwykłe przygody przeżyje w malowniczej miejscowości na wzór tej znad Jeziora Kłeckiego.

Poza walorami turystycznymi, odnajdujemy w jej książkach te niezwykle cenne wychowawczo i edukacyjnie, bowiem, co podkreśla:  - W swoich opowieściach staram się wyjaśniać dzieciom pojęcia i zjawiska określane jako trudne jednak w sposób lekki i strawny właśnie dla nich. Niewykluczone też, że krąg czytelników sięgnie o nastolatków, bo moi bohaterowie są przecież coraz starsi. Poza tym akcja opowieści zwykle dzieje się podczas wakacji letnich lub ferii zimowych, co już kojarzy się arcyprzyjemnie – zdradza sekrety podświadomego wpływu na młodego czytelnika, co z pewnością tłumaczy fenomen spektakularnego zainteresowania książkami jej autorstwa. 

Poza tym wyjawiła, że nowy rok szkolny rozpoczyna w nowej roli, jako szkolny nauczyciel, co oznacza jedno - ocean inspiracji czerpany z codziennych kontaktów z uczniami przy jakże już bezkresnym zapale twórczym.

Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.