http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzień Głośnego Czytania w przedszkolu Tęczowy Domek w Woźnikach

Wyróżniony Dzień Głośnego Czytania w przedszkolu Tęczowy Domek w Woźnikach

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos jest bardzo ważne dla rozwoju maluszków, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.


Wczoraj w Przedszkolu nr 2 Tęczowy Domek w Woźnikach obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

W ramach tego dnia Przedszkole gościło Katarzynę Wielgosz, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łubowo. Wszystkie dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem słuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie oraz z wielka ochotą oglądały kolorowe ilustracje.

Pani Katarzyna Wielgosz przybyła na spotkanie z dziećmi w stroju Dobrawy co dla dzieci było dodatkowym doznaniem kulturowym. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymajmy i codziennie głośno czytajmy!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.