http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Królewski Salon Sztuki w świątecznym klimacie

Wyróżniony Królewski Salon Sztuki w świątecznym klimacie

Kolejne wydarzenie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie umożliwiło zebranym celebrację czasu codziennych przygotowań do świąt w ich niecodziennym, artystycznym wydaniu. Wszystko za sprawą Królewskiego Salonu Sztuki w świątecznym wydaniu.


W niedzielę, 8 grudnia w Starym Ratuszu odbyła się kolejna odsłona Królewskiego Salonu Sztuki, która wprowadziła publiczność w Sali Kryształowej Starego Ratusza w świąteczny nastrój. Wysłuchano utwory i kolędy w wykonaniu Męskiego Chóru „Szpaki” oraz zespołów wokalnych „Happy” i „Domino”.

W składy tych ostatnich wchodzą niezwykle utalentowani laureaci wielu konkursów wokalnych, zdobywcy pierwszych nagród. Do muzycznej wędrówki pośród najpiękniejszych świątecznych piosenek zaprosili młodzi gnieźnieńscy artyści jak Alicja Libert i Michał Żółtowski. Duet urzeka niepowtarzalnym klimatem, perfekcjonizmem warsztatowym oraz niezwykłym nastrojem.

Wybrzmiały tradycyjne polskie kolędy i staropolskie pastorałki w opracowaniu Jana Maklakiewicza, Stanisława Wiechowicza i Stanisława Niewiadomskiego. Były też utwory zagraniczne: austriacka kolęda Franza Grubera „Cicha noc" i amerykańska piosenka „White Christmas".

Życzenia, „by te święta spowodowały abyśmy wyhamowali, znaleźli czas dla siebie i dla rodzin” złożył zebranym Dariusz Pilak, dyrektor MOK- u, zapraszając jednocześnie na  następny koncert zaplanowany na 12 grudnia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.