http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nostalgiczny wieczór dla zakochanych...

Wyróżniony Nostalgiczny wieczór dla zakochanych...

Na koncert walentynkowy zatytułowany „Miłość niejedno ma imię” zaprosiło w piątkowy wieczór Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Podczas tego wybrzmiały piosenki i historie miłosne w wykonaniu duetu Michał Pilas - gitara i śpiew oraz Jarek Mixer Mikołajczyk – opowieści i gwara w najlepszym wydaniu.


Program przygotowany na okoliczność Dnia Zakochanych, pełen refleksji, bez pośpiechu i z namysłem krył pieśni dobrze znane. Były bajki dla dorosłych z pogranicza polskiego czy wielkopolskiego kabaretu, a i obok znanych i popularnych piosenek, pojawiły się też autorskie utwory. Lider grupy PWS wykonał piosenki sprzed lat. Usłyszano „Słabą płeć”, „Ta ostatnia niedziela”, czy „Nie płacz Ewka”.

Audycja radiowa o uniesieniach, a także o tym jaką wartość mają rozmowy do czwartej nad ranem, zawierała przesłanie, by sobie nie oszczędzać. Wyjaśniała czym jest miłość i jak funkcjonuje. Nie zabrakło też nieśmiertelnej „Historii jednej znajomości”, utworów Happysad, czy życiowych anegdot. Także tych, o miłości platonicznej Michała Pilasa do Pani Wiesi, kobiecie o urzekającej osobowości oraz o tym, jakie uczucia połączyły obu panów.

Dzisiejszy koncert zagrali: Michał Pilas: jak sam podkreśla muzyk i archeolog, czyli muzyk z wykopu. Lider grupy PWS, koncertował na wielu scenach w kraju, przed tak różnorodnymi gwiazdami jak Golec Uorkiestra, Akurat czy Skankan. Obecnie wraz ze swoim rozbudowanym składem PWS przygotowuje kolejną płytę. Kontynuuje także występy solowe oraz okolicznościowe. Jest także edukatorem w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz Jarek Mixer Mikołajczyk: nasz redakcyjny kolega, animator kultury, lalkarz, piewca gwary wielkopolskiej i autor bajek. Znany zarówno jako Szczun z Kareji, Pan Walizka tworzy wiele autorskich projektów w tym Pracownię Konserwacji Bajek z Pawłem Bąkowskim, Szczuny i Dudy z Mikołajem Woźniakiem i Igrce Muzealne z Michałem Pilasem. Ostatnio jako edukator MPPP kreuje także postać Detektywa Jarosława Muzealnego i oprowadza po największej swojej miłości - Gnieźnie. Laureat Królika - Nagrody Kulturalnej Miasta Gniezna.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.