http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Do zobaczenia w lepszej rzeczywistości, do zobaczenia w teatrze”

Wyróżniony „Do zobaczenia w lepszej rzeczywistości, do zobaczenia w teatrze”

- Teatr jest przestrzenią wymiany - wymiany energii, słowa, pozawerbalnej komunikacji, czasu, gestów, w tym także gestów porozumienia, zrozumienia, solidarności, które w tym czasie są szczególnie potrzebne. Brakuje nam obecnie rzeczywistej wymiany, spotkań w przestrzeni teatru, ale wierzymy, że odbywa się ona nadal w przestrzeni mentalnej i duchowej, w gestach wsparcia i solidarności – czytamy w liście Dyrekcji Teatru z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.


Dalej czytamy: - Teatr jest przestrzenią ryzyka, nie jest i nie powinien być bezpieczną przystanią o jasno określonych granicach. Nie podejmując ryzyka, nigdy nie dowiemy się, kim jesteśmy naprawdę - jako twórcy,  jako ludzie teatru - jakie są granice naszej wyobraźni, talentów, naszych możliwości. Każdy czas zmiany, przejścia, lęk o przyszłość są rodzajem doświadczenia, które może budować i scalać.

Teatr jest przestrzenią opowieści, niezależnie od formy, w jakiej jest przedstawiana. Dopóki jako teatralna wspólnota – widzów, aktorów, wszystkich pracowników teatru - będziemy chcieli uczestniczyć w tworzeniu, opowiadaniu i doświadczaniu opowieści, teatr będzie miał sens i przetrwa, niezależnie od okoliczności.

Do zobaczenia w lepszej rzeczywistości, do zobaczenia w teatrze – kończy się list.

Dyrekcja Teatru zachęca do obejrzenia na stronie internetowej teatr.gniezno.pl rejestracji „Poskromienia złośnicy” - kreacji zbiorowej zespołu gnieźnieńskiego teatru.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.