http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zabawa fantastyką, czyli siódma „Fantasmagoria” rozpoczęta!

Wyróżniony Zabawa fantastyką, czyli siódma „Fantasmagoria” rozpoczęta!

W dzisiejsze popołudnie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury otwarto VII Konwent Fantastyki „Fantasmagoria”. Podczas dwudniowego święta dla miłośników klimatów fantasy i science fiction przygotowano sporo atrakcji. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, prelekcji, warsztatów czy gier RPG.


- Cel konwentu jest prosty: bądźmy razem, bawmy się, róbmy fajne rzeczy. Pokażmy, że fantastyka jest dla ludzi; że każdy może znaleźć w niej coś ciekawego. To nie tylko bardzo hermetyczne rzeczy, jak RPG czy LARP, ale wspaniałe - manga i anime, ale także bardzo dobre książki oraz stare, dobre filmy i seriale – coś, do czego każdy ma dostęp. Pokazujemy, że razem można więcej. Robimy „coś z niczego” dla innych, ale także dla nas, bo sami też dobrze się bawimy – wyjaśnia organizator, Wiktor „Howler” Koliński z gnieźnieńskiego Klubu Fantastyki „Fantasmagoria”.

Konwent otworzył konkurs cosplay. Jest to stosunkowo nowe hobby w Polsce, które przywędrowało do nas z Japonii. Polega ono na jak najdokładniejszym odwzorowaniu danej postaci (z mangi, anime, gier komputerowych bądź) filmów – pod względem stroju, ale i zachowania, a nawet głosu. Zwyciężyła Katarzyna Skonecka, reprezentująca postać Mini Boss z gry Elsword. - Myślę, że nikt nie był zdziwiony pierwszym miejscem – przyznaje Anna „Anuszka” Kręglewska z jury, która zajmuje się cosplayem od dwóch lat. - Powiem szczerze, że jak na osoby początkujące, poziom był naprawdę bardzo duży. Moje początki też były trudne; na scenie towarzyszył mi ogromny stres. Można więc powiedzieć, że dzięki temu jestem trochę bardziej wyrozumiała – dodaje z uśmiechem. Pod wrażeniem kostiumu był również Arkadiusz Kukawa – kolejny przedstawiciel komisji konkursowej. - Strój zawiera bardzo dużo szczegółów,a rzeczy są dobrze zrobione. Dziewczyna bardzo dobrze wczuła się w swoją rolę.

- Zawsze jestem zaskoczona; nigdy nie wiadomo, kto wygra – przyznaje skromnie zwyciężczyni, która na co dzień jest uczennicą technikum odzieżowego. Pasją do fantastyki zarazili ją głównie znajomi.

W sobotę drugi (i zarazem ostatni) dzień konwentu. W sumie w Miejskim Ośrodku Kultury spodziewanych jest nawet 500 osób. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowy program znajduje się na stronie: fantasmagoria.gniezno.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.