http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Małe formy teatralne po angielsku, niemiecku i rosyjsku

Wyróżniony Małe formy teatralne po angielsku, niemiecku i rosyjsku

Po raz kolejny aula I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie gościła młodych pasjonatów teatrów w językach obcych. Tym razem wczorajszy Przegląd był częścią podsumowującą Tydzień Twórczości Uczniowskiej. Na scenie wystąpiły cztery grupy teatralne.


Pierwsza z nich, składająca się z uczniów I LO, przedstawiła inscenizację „Poplątane Bajki” łączącą w sobie trzy języki obce: angielski, niemiecki i rosyjski oraz przedstawiającą szalone spotkanie bohaterek wielu bajek.

Jako kolejna wystąpiła grupa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie. Aktorzy pod opieką Donaty Dymek-Stefaniak, zaprezentowali swoją uwspółcześnioną wersję znanej wszystkim bajki „Czerwony Kapturek”.

Jako następni na scenie pojawili się uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Młodzi aktorzy pod opieką Anny Pęczek i Agnieszki Kowalskiej, pokazali jak postrzegają opowieść o słynnym portrecie Doriana Gray'a.

Tuż po nich scenę wypełnił język francuski, za przyczyną uczniów I LO, którzy wraz z Jagodą Owczarzak przygotowali fragment słynnej książki opisującej przygody niesfornego Mikołajka. Inscenizacja nosiła tytuł „Mikołajek i langusty. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom zarówno językowy jak i aktorski, za przyczyną pięknych scenografii, zabrali widownię w magiczny świat bajek, rozbrzmiewających w różnych językach. Inscenizacje urzekały zaangażowaniem i dobrą zabawą uczniów.

Znów się udało połączyć naukę z przyjemnością. Wszyscy uczestnicy dostali słodkie upominki wraz z podziękowaniami. Organizatorki Przeglądu, Małgorzata Małkowska i Joanna Gardynik, już zastanawiają się czym zaskoczą uczestnicy kolejnych spotkań łączących pasję aktorską z umiejętnościami językowymi.

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.