http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Duch potrzebny od zaraz” - nowa książka Agnieszka Gadzińskiej!

Wyróżniony „Duch potrzebny od zaraz” - nowa książka Agnieszka Gadzińskiej!

Agnieszka Gadzińska – autorka książek dla dzieci rodem z Łubowa – nie spoczywa na laurach! Właśnie ukazała się jej kolejna książka dla dzieci - „Duch potrzebny od zaraz” (Wydawnictwo Skrzat). Premiera odbyła się w Bibliotece Publicznej Gminy Łubowo podczas spotkania autorskiego z dziećmi klas 4, w ramach Tygodnia Bibliotek.


- „Duch” to moja siódma książka. Wcześniej ukazały się seria o Sklocie („Sklota i reszta świata”,„Figle i psoty Kaktusa i Skloty”, „Wielkie odkrycia Matyldy i Skloty”, „Niemałe kłopoty Matyldy i Skloty”) „Ostatni krzyk mody”, „Lekarstwo na krowę i inne opowiadania”, a w przygotowaniu są kolejne dwie. Maj to bardzo intensywny miesiąc - odbyłam wiele spotkań autorskich, przede mną jeszcze sporo – mówi Agnieszka Gadzińska.

Jak podkreśla nasza rozmówczyni, spotkania z czytelnikami są zawsze mobilizujące i dają mi bardzo dużo radości. - Cieszę się, że promocja „Ducha” wypadła akurat teraz, w tym szczególnie ważnym dla literatury i czytelnictwa czasie – zaznacza.

Książka „Duch potrzebny od zaraz” to idealna propozycja na lato. Zula i Jędrek wyjeżdżają nad morze do dziadków, którzy prowadzą pensjonat Pod Wesołym Naleśnikiem. Rodzeństwo nie przypuszcza, że zwyczajne wakacje zamienią się w wielką przygodę. Okazuje się bowiem, że pensjonatowi grozi bankructwo. Dzieciaki postanawiają za wszelką cenę go uratować. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi im pewna dziewczynka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że okazuje się ona... duchem. Jak skończy się ta historia? O tym dowiemy się sięgając po tę pozycję.

Warto w tym miejscu podkreślić, że dotychczasowe pozycje A. Gadzińskiej docenili także czytelnicy portalu informacjelokalne.pl przyznając jej tytuł „Człowieka Roku 2015” w kategorii „kultura – sztuka – nauka”. Po odebraniu tej nagrody, 16 stycznia tego roku powiedziała: - Brakuje mi słów, by określić to, co czuję... A że jestem pisarzem, to chyba dobre to nie jest, ale bardzo dziękuję. Dziękuję wszystkim, którzy chcieli głosować na mnie. Dziękuję mojej rodzinie, mojemu mężowi i dzieciakom, bez których by mnie tutaj nie było, rodzicom za wsparcie, ale też wydawnictwu „Skrzat”, które dało mi wielki kredyt zaufania i chyba wierzy we mnie bardziej, niż ja sama. Dziękuję bardzo serdecznie. Jestem ogromnie wzruszona – powiedziała A. Gadzińska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.