http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Koncert Judicaël Perroy – gitara efektywna

  • Napisane przez Jarosław Mikołajczyk
  • Dział: Kultura
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Koncert Judicaël Perroy – gitara efektywna

W przypadku tego koncertu, trudno mówić o efektownych popisach. Choć gra solowa Judicaël Perroy to niemal wirtuozerski kunszt. Trochę introwertyczny artysta, skupiony jedynie na instrumencie, zdołał przykuć uwagę publiczności, mimo blisko 50-minutowego programu. Przed gościem Akademii Gitary z Francji zagrał Kacper Dworniczak, bardzo młody gitarzysta z Polski mimo krótkiego repertuaru zdołał pokazać, że mimo swojego wieku, wie już do czego służy gitara.


To był bardzo dobry support, do dobrego koncertu. Trudno w jakikolwiek sposób szukać mankamentów gry Judicaël Perroy. Każdy dźwięk był na swoim miejscu, co do tego nie ma wątpliwości. Wydaje się jednak, że instrumentalista wprowadził jakieś zmiany do programu, przy bardzo gęstym, efektywnym graniu pojawiło się w pewnym momencie wrażenie nie tyle przypadkowości co pośpieszności.

Niezależnie od tego delikatnego dysonansu, czy może jego subiektywnego wrażenia, to był bardzo dobry koncert. Kolejny ważny element Festiwalu Akademia Gitary. Judicaël Perroy zagrał w gnieźnieńskiej Farze bardzo dobry wirtuozowski koncert, osadzony dokładnie w stylistyce muzyki klasycznej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.