http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ich świat przenika się z naszym światem, bo to jeden świat

Wyróżniony Ich świat przenika się z naszym światem, bo to jeden świat

Gwiazdą festiwalu dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowych z całej Wielkopolski był Mietek Szcześniak. Zany piosenkarz najpierw oceniał występy wszystkich finalistów, następnie zaśpiewał, a potem znalazł chwilę także na rozmowę z nami.


Na scenie amfiteatru Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie odbył się koncert finałowy IV Wojewódzkiego Festiwalu Warsztat Też Zaśpiewa. Przy mikrofonie stanęło dwanaścioro najlepszych uczestników, którzy wcześniej wysłali swoje zgłoszenia i pomyślnie przeszły eliminacje. - Spośród kilkudziesięciu nagrań, które otrzymaliśmy i które były przeróżne wyłoniliśmy najlepszą dwunastkę. Potem przedstawiliśmy tym uczestnikom propozycje konkretnych utworów. Ich zadaniem było przygotować się do wykonania tych utworów – mówi Dominika Sochacka-Drzewiecka ze Stowarzyszenia Rodzin i Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Gnieźnie. W ostatnich trzech dniach wszyscy przyjechali do Gniezna i wzięli udział w warsztatach muzycznych. - Tam popracowaliśmy nad interpretacją i szczegółami, które trzeba było dopracować. Dzisiaj od rana trwały próby wokalne i techniczne z zespołem – dodaje.

Wszystkie wykonywane przeboje pochodzą z repertuaru Mietka Szcześniaka, który najpierw zasiadł w jury i oceniał poszczególne występy, a potem sam zaśpiewał. Najpierw pojawił się na scenie wspólnie z uczestnikami konkursu finałowego, a potem sam przypomniał kilka swoich największych przebojów. - Utwory artysty były dopierane pod możliwości wokalne wybranych uczestników. Oprócz naszego gościa w jury zasiądą: Kamila Wesołowska-Czajka, Marcin Makohoński, Kazimierz „Tinkers” Kubów. Potem natomiast Mietek Szcześniak zaśpiewa sam, m. in. swoją nową piosenkę – opowiada D. Sochacka-Drzewiecka.

Najlepszą okazała się Aleksandra Daukszewicz z Wapna. Drugie miejsce zajęła Kinga Mikołajczak z Poznania. Trzecie miejsce ex-aequo przyznano Rafałowi Purolowi z Gniezna i Dariuszowi Harmacińskiemu z Zagórowa. Za pierwsze miejsce przyznano nagrodę w postaci mikrofonu pojemnościowego, za drugie była melodyka, czyli instrument dęty klawiszowy, a za trzecie ukulele i słuchawki. Wszyscy uczestnicy otrzymali także harmonijki ustne i inne małe gadżety.

Wokalista nie krył wzruszenia, że to właśnie jego przeboje stały się repertuarem tegorocznej edycji festiwalu „Warsztat Też Zaśpiewa”. - Najbardziej wzruszające jest to, że ludzie próbują się z tym mierzyć po swojemu, budują zupełnie inny świat. Kiedy warsztaty terapii zajęciowej zajmują się muzyką nie najbardziej popularną i nie najprostszą, wchodzą w bossanovę, w inny rodzaj bujania, w inną rytmikę, muzykalność, to jest bardzo piękne i szlachetne zajście – uważa Mietek Szcześniak. Dodaje, że takie spotkania wzbogacają także jego, jako człowieka. - Otwieram się  inne wszechświaty. Tę piosenkę, którą śpiewałem dzisiaj ze wszystkimi uczestnikami, nagraliśmy i nakręciliśmy wspólnie teledysk z podopiecznymi Fundacji Anny Dymnej ”Mimo Wszystko”, z laureatami festiwalu „Zaczarowanej Piosenki”. Pewnie niektórzy biorący udział w  konkursie będą startować w eliminacjach do tego festiwalu. Oni  są zaczarowani i  ich świat przenika się ładnie z naszym światem, a nasz świat staje się zaczarowany, i  jest jeden świat ,wreszcie. Tak jest też w piosence, nie ma dwóch światów, jest jeden świat. Niebo chodzi po ziemi, ziemia chodzi po niebie – podsumowuje Mietek Szcześniak.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.