http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Jesienny koncert w Mielżynie

Wyróżniony Jesienny koncert w Mielżynie

Tradycyjnie już po raz szósty Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie i tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowali jesienny koncert. W tym roku wystąpiła Katarzyna Zawada, która zaśpiewała utwory z repertuary Anny German.


Co możemy powiedzieć o Pani Kasi? Urodziła się w Żegocinie koło Pleszewa. Jest absolwentką PSM I i II st. w klasie fortepianu. Studentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. dr hab Antoniny Kowtunow. Jest animatorką kultury w lokalnym środowisku, dyrygentem chóru „Cantare” i kierownik muzyczny Zespołu Salonowego w Ośrodku Kultury w Żegocinie.

Największym osiągnięciem Kasi jest zdobycie I miejsca „Złotej Eurydyki” na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German Moskwa 2015. Artystka jest też laureatką wielu innych konkursów i festiwali krajowych i międzynarodowych .

W trakcie koncertu w Mielżynie Katarzyna Zawada zaśpiewała utwory Anny German w języku polskim, włoskim i rosyjskim. Z wielkim wzruszeniem można było usłyszeć „Tańczące Eurydyki”, „Człowieczy los” czy „Dziękuję mamo”.

- Koncert cieszył się dużym powodzeniem. Z roku na rok mamy coraz liczniejszą publiczność co nas bardzo cieszy. Po koncercie można było zakupić płytę z piosenkami Anny German w wykonaniu Katarzyny Zawady – mówi Gabriela Szeszycka, sołtys Mielżyna.

Tradycyjnie już na koniec spotkania goście mogli zjeść rogalika i wypić kawę przygotowane przez organizatorów. Rogaliki piekły panie ze szkoły i z KGW. W zorganizowaniu tak uroczystego koncertu swój udział mieli sołtys Gabriela Szeszycka i Rada Sołecka z Mielżyna, Rada Rodziców oraz ks. proboszcz Sławomir Zadłużny.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.