http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Atlas chmur”, czyli książka na którą warto stracić czas.

  • Napisane przez Magdalena Karpińska, kustosz BPMG
  • Dział: Kultura
  • 0 komentarzy

Koniec roku to czas podsumowań. Rozliczamy się z zrealizowanych lub niezrealizowanych planów, marzeń, sumujemy dokonania, opowiadamy sobie jaki był ten 2016 rok.


Klub Dyskusji o Książce kończy ten rok nadzwyczaj dobrze. Udało się zorganizować i przeprowadzić 10 spotkań, na których rozmawialiśmy o wybranych książkach. Wzięliśmy udział w tegorocznej „Nocy Bibliotek”, Pikniku Miejskim Stowarzyszenia Ośla Ławka i co chyba najistotniejsze po raz drugi odbył się nasz „Gnieźnieński Turniej Książkożerców”. Ta ostatnia impreza wymagała od nas najwięcej wysiłku ale i przysporzyła nam bardzo wielu pozytywnych emocji.

Ostatnie w tym roku spotkanie z książką, właśnie za nami. Jego tematem został „Atlas chmur” Davida Mitchella. I gdyby powiedzieć, że tytuł się spodobał, to powiedzieć zbyt mało. Zasłużone podziękowania otrzymała Izabela Budzyńska, która książkę zaproponowała. „Atlas chmur” to wspaniała konstrukcja i wyjątkowy język. To 6 niezwykłych kreacji językowych i stylistycznych. To dzieło zaskakujące i naprawdę piękne. Autor w niezwykle ujmujący sposób opowiada o prostych w zasadzie prawdach. Zachwyca i jednocześnie zmusza do refleksji. Klubowicze zwrócili również uwagę na książkową adaptację filmową, która w żaden sposób nie umniejsza jej literackich wartości. Co więcej stanowi doskonałą zachętę do zapoznania się z wersją drukowaną.

Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że zarówno film jak i książka, to rzeczy, na które warto stracić czas.

I jeszcze podziękowania: dla członków klubu, za możliwość rozmowy nie tylko literackiej, za dzielenie się perełkami czytelniczych zachwytów, za udział. Dla uczestników naszych wydarzeń, inicjatyw, podziękowania za życzliwość i zainteresowanie.

W nowym roku zapraszamy na spotkanie z „Fletem z mandragory” Waldemara Łysiaka. O książce porozmawiamy we wtorek, 24 stycznia jak zwykle o godz. 18.00 w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.