http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Historia i zabytki Gminy Rogowo – naszym wspólnym dziedzictwem”

Wyróżniony „Historia i zabytki Gminy Rogowo – naszym wspólnym dziedzictwem”

Takie hasło przyświecało II Gminnemu Konkursowi Historycznemu zorganizowanemu pod patronatem Józefa Sosnowskiego, Wójta Gminy Rogowo, który odbył się w sali Gminnego Domu Kultury w Rogowie. Do wzięcia udziału w turnieju zostali zaproszeni uczniowie gimnazjów mieszczących się na terenie naszej gminy.


Każdą ze szkół reprezentował pięcioosobowy zespół składający się z uczestników wyłonionych wcześniej w wyniku eliminacji szkolnych. Drużynę Gimnazjum z Rogowa tworzyli: Zuzanna Golczyk i Izabela Szmiel z klasy IIIA oraz Mateusz Piekarski, Piotr Pawlik i Eryk Konowalski z klasy IB.

Głównym celem konkursu było rozbudzanie wśród młodzieży lokalnego patriotyzmu i potrzeby pielęgnowania dziedzictwa historycznego małej ojczyzny, a także podnoszenie świadomości prawnej związanej z ochroną zabytków i dziedzictwa kulturowego.
Uczestnicy w ciągu 45 minut rozwiązywali test składający się z czterdziestu pytań, a efekty ich pracy oceniła komisja w składzie: Bożena Kapuścińska - sekretarz gminy; Andrzej Smaruj - archeolog; Wanda Lisiecka - kierownik Gminnego Domu Kultury w Rogowie; Alina Rogowa - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Rogowie.

Konkurs zakończył się zwycięstwem Izabeli Szmiel, która otrzymała nagrodę Wójta Gminy Rogowo. Drugie miejsce zajął Eryk Konowalski, zdobywając nagrodę kierownika GDK w Rogowie.

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Uczniów do konkursu przygotowywał Adam Tyzler. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy koncentracji, ducha walki i dziękujemy za godne reprezentowanie Gimnazjum w Rogowie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.