http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Koncert Noworoczny w Kiszkowie!

Wyróżniony Fot. Bartosz Krąkowski Fot. Bartosz Krąkowski

Wczoraj mieszkańcy gminy Kiszkowo wzięli udział w zorganizowanym przez Urząd Gminy w Kiszkowie Koncercie Noworocznym.


- Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowa są bezsilne. Muzyka i taniec, to jedyne języki przekazu, które jednoczą wszystkie kraje, wszystkie kultury i wszystkich ludzi, pomimo dzielących nas różnic. Dzięki nim można skleić stłuczone na tysiące kawałków lustro, w którym wszyscy możemy się zobaczyć i zrozumieć nawzajem. Znają tę prawdę zarówno młodsi jak ci nieco starsi artyści dzisiejszego koncertu i pragną się tym z nami podzielić – tymi słowami rozpoczęła koncert prowadząca Anna Frąckowiak.

Następnie na scenie zaprezentowały się uczennice kółka muzycznego ze Sławna, wraz ze swym nauczycielem Pawłem Brzezińskim. Były to: Zosia, Natalia, Dominika, Martyna, Zuzia, Jowita, Emilia, Laura, Julia, Dominika i Olga. Publiczność mogła także usłyszeć piosenkę „Mam tę moc” w wykonaniu Dominiki Liseckiej oraz „Rehab” w wykonaniu Olgi Jurek.

Następnie zgromadzona publiczność powitał Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo. - Szanowni Państwo, bardzo się cieszę, że tak licznie przybyliście Państwo na nasz Koncert Noworoczny. To wielka radość dla organizatorów. Publiczność kiszkowska, jest wyrobiona muzycznie. To już kolejny koncert noworoczny, gdzie gościmy artystów z całej Polski. Myślę, że to będzie wielka uczta duchowa dla nas wszystkich. Chcemy nie tylko, by działo się zakresie inwestycji w Gminie, ale chcemy też kultury i dostępu do niej. To jest też obowiązek i zobowiązanie, które na siebie musi przyjąć samorząd. I takie zadanie chcemy również wykonać dobrze, dla Państwa. Byście cieszyli się tym, co możemy zobaczyć, podziwiać i usłyszeć. Z okazji Nowego Roku, życzę Państwu wszystkiego, co najlepsze może przynieść: szczęścia, pomyślności, radości, zdrowia. Aby się spełniły plany, marzenia, wszystko to, co sobie wymyślicie. O marzeniach mówcie, spełnią się wszystkie. Wszystkiego dobrego! - powiedział wójt.

Po oficjalnym powitaniu, na scenie wystąpili artyści, którzy na co dzień występują w teatrach w całej Polsce: Poznaniu, Łodzi, Bydgoszczy, czy też Białymstoku: Emilia Zielińska, Karolina Garlińska-Ferenc, Kordian Kasperski, Mirosław Niewiadomski, Mariusz Ruta oraz 2 pary taneczne: Aleksandra Brzezowska, Irina Pracharenko, Marcin Rolczyński i Dariusz Nowik.

Oprócz utworów: „Cesarski Walc” J. Straussa, „Czardasz Silvy” E. Kalmanna, „Besame mucho” C. Velasqueza, „Miłość w Portofino” F. Buscaglione, artyści wykonali przeboje, które śpiewała z nimi cała publiczność: „Co się dzieje, oszaleję”, „Brunetki, blondynki”, „Wielka sława to żart”, czy też „Dilaila” L. Reda. Niewątpliwie największe owacje nastąpiły po utworze „O sole Mio” Di Capula, który został wykonany przez trzech tenorów oraz „Przetańczyć całą noc” F. Loewe.

Jednak wspaniałe głosy i przepiękna muzyka, to nie wszystko, co czekało na tłumnie zgromadzoną w Kiszkowie publiczność.

Artyści zaprezentowali się także w układach tanecznych. Można było zatem obejrzeć „Annen Polkę”, tango przy utworze „Por una Cabeza” Carlosa Gardela, „Polkę Tritsch tratach” oraz „Can cana”.

Nie zabrakło także wzruszających akcentów, jak wykonanego najpopularniejszego utworu Leonarda Cohena "Hallelujah”. Piosenka ta, została wykonana na cześć jego wykonawcy oraz wielu innych słynnych artystów, którzy odeszli w ubiegłym roku.

Koncert Noworoczny w Kiszkowie zakończył się owacjami na stojąco i dwoma bisami.

Fot. Bartosz Krąkowski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.