http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Świąteczne kolędowanie w Rogowie

Wyróżniony Świąteczne kolędowanie w Rogowie

Społeczność szkolna w Rogowie zebrała się na wspólnym kolędowaniu, które odbyło się w pięknie przystrojonej na tę okazję sali gimnastycznej.


Eliza Reszka, dyrektor Zespołu Publicznych Szkół w Rogowie rozpoczęła spotkanie od życzeń świątecznych i noworocznych dla wszystkich uczniów, ich rodzin, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, po czym złożyła też życzenia imieninowe oraz kwiaty opiekunowi Samorządu Uczniowskiego- Adamowi Tyzlerowi. Korzystając z okazji pani dyrektor pogratulowała zarówno A. Tyzlerowi, jak i uczniom, sukcesów odniesionych w gminnym konkursie historycznym.

Nagrody i gratulacje otrzymali również uczestnicy konkursów: na kartkę i życzenia w języku angielskim dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej (organizatorki: Joanna Chmielewska i Agnieszka Głowska), plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom” (organizator - OSP Rogowo) oraz na tematyczną dekorację sali lekcyjnej z okazji Świąt Bożego Narodzenia  (organizatorki: Karina Potocka-Dyro iDanuta Bykowska). Zwycięzcom wręczono upominki rzeczowe i dyplomy, a wszystkim pozostałym słodycze za udział.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną. W bożonarodzeniową aurę wprowadzili nas szóstoklasiści przepięknym koncertem kolęd i pastorałek przygotowanym pod kierunkiem Violetty Antkowiak i Grażyny Spochacz. Wśród wspólnie zaśpiewanych przy akompaniamencie fletów i instrumentów klawiszowych pieśni bożonarodzeniowych znalazły się między innymi doskonale wszystkim znane „Lulajże Jezuniu” czy „Wśród nocnej ciszy”. Wyrazem uznania dla młodych artystów były brawa na stojąco, którym nie było końca.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.