http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Półkolonie w Łubowie – wesoło, kolorowo, inspirująco

Wyróżniony Półkolonie w Łubowie – wesoło, kolorowo, inspirująco

Dziś zakończyły się zajęcia półkolonijne dla najmłodszych mieszkańców gminy Łubowo. Jak zwykle było wesoło, kolorowo i oczywiście inspirująco!


Zajęcia trwały od poniedziałku i zgromadziły 26 dzieciaków, które brały udział w bardzo różnorodnych działaniach. Pierwszy dzień upłynął nam na przygotowaniu „Wyspy z palmami” oraz na stworzeniu własnego państwa. - Dzieci, podczas pracy w grupach, wymyśliły strój narodowy, flagę, godło, hymn i historię. Okazało się, że wyobraźnia maluchów nie zna granic, a dorośli powinni się od nich uczyć – mówi Agnieszka Gadzińska z Domu Kultury w Łubowie.

Dzień drugi upłynął na spotkaniu z dobrze znanym i bardzo lubianym Teatrem Kamishibai. Ula Ziober z Zielonej Grupy pokazała dzieciom jak zrobić własną camera obscura, dzieciaki mogły również zobaczyć, jak jest w środku urządzenia (sprytnie wykorzystany namiot), a nawet sprawdzić jak działa aparat fotograficzny sprzed 100 lat!

- Trzeciego dnia, czyli w środę, udaliśmy się do słonecznej Italii, gdzie poznaliśmy kilka słów w języku włoskim, wykonaliśmy papierowe pizze i posmakowaliśmy prawdziwej pizzy, włoskiego przysmaku. Nie zabrakło ciekawych historii, rozmowy o książkach (dziękujemy pani Wiesławie Kasprzyk z biblioteki Publicznej Gminy Łubowo) i dobrej zabawy – podkreśla A. Gadzińska.

Czwartek upłynął pod znakiem historyczno-artystycznych zabaw z Mariolą Olejniczak (Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy), która pokazała dzieciom jak można tworzyć sztukę, używając wszystkiego co nas otacza. Dzieci stworzyły żywy obraz, który został uwieczniony na folii spożywczej, a potem malowały wymarzone wakacje bez użycia pędzla!

Zakończenie półkolonii odbyło się w magicznej atmosferze, rodem z Hogwartu, gdzie fani Harrego Pottera, (i nie tylko) przenieśli się na chwilę w czasie i przestrzeni. Nie zabrakło magicznych różdżek, zaklęć, eliksirów, oraz podchodów, zakończonych odnalezieniem skrzyni ze słodkim skarbem!

- Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie zajęć dla dzieci bardzo dziękuję, a szczególnie Agnieszce Bętkowskiej i Ani Kasprzyk za pomoc i twórczą współpracę – dodaj A. Gadzińska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.