http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Niezwykłe zdjęcia Anety Dorobek i Kamili Bartkowiak

Wyróżniony Niezwykłe zdjęcia Anety Dorobek i Kamili Bartkowiak

Fotograficzne połączenie twarzy matek i córek, to motyw przewodni uruchomionej dziś wystawy w Centrum Kultury eSTeDe. Zdjęcia stanowią dodatkowo prace dyplomowe ich dwóch autorek, które przedstawiają swoje spojrzenie na świat i na żyjących w nim ludzi.


W piątek wieczorem miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Different”, której autorkami są Kamila Bartkowiak i Aneta Dorobek. Prezentowane prace miały już swoją premierę w czasie piątej edycji Festiwalu „Fotocooltura” w Obornikach Wielkopolskich przed wakacjami. – Obie dziewczyny rozpoczynały swoją przygodę z aparatem fotograficznym w eSTeDe, w klubie Fotoaktywni, który prowadzi Przemek Degórski. Potem dalsze kroki, to już nauka w Szkole Artystycznej Regionalnego Ośrodka Edukacji. Kamila Bartkowiak interesuje się naturą i człowiekiem, lubi wykonywać zdjęcia makro i portrety. Aneta Dorobek zaczęła fotografować w momencie, kiedy urodziła pierwsze swoje dziecko, a jej ulubioną formę stanowi fotografia reportażowa i lifestylowa, w ten sposób obserwuje zastaną rzeczywistość – mówi Marta Pacak z eSTeDe.

I co jest najciekawsze, obie panie wystawą prezentują swoje prace dyplomowe, które powstały niedawno. – Mój pomysł zrodził się kilka lat temu, gdy zobaczyłam zdjęcie babci, która trzymała w ramce zdjęcie swojej córki i ona trzymała też ramę, w której znajdowało się zdjęcie jej córki, czyli takie zdjęcie pokoleniowe. To mnie bardzo zaciekawiło i zainspirowało, chciałam trochę pójść dalej, ale pod tym kątem. Stwierdziłam z biegiem lat, że marzy mi się połączenie tych postaci i w ten sposób zobaczyć, w jaki sposób są one do siebie podobne i jak ta różnica pokoleniowa na nie działa – opowiada Aneta Dorobek, której praca dyplomowa nosi tytuł „Where am I from. Who am I”. – To są osoby przypadkowe, które do mnie zgłosiły się same i które wziąć udział w tym projekcie – dodaje A. Dorobek.

Wystawę będzie można oglądać w Centrum Kultury eSTeDe przy ulicy Roosevelta do 6 października. Jej druga autorka wśród fotografii zawieszonych na ścianach umieściła własną ściankę. – Moja praca pokazuje natomiast mój autoportret i jest związana w jakimś sensie z roślinami – tłumaczy Kamila Bartkowiak, której fotografie podziwiać możemy również za sprawą Facebook’a i fanpage’a Kami Zerka. – Ja chcę przez to pokazać delikatność człowieka i delikatność natury, nie zawsze z tej pięknej strony, o to mi chodziło najbardziej – podkreśla.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.