http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Piękna świetlica w Grochowiskach Szlacheckich

Wyróżniony Piękna świetlica w Grochowiskach Szlacheckich

W miniony weekend w Grochowiskach Szlacheckich odbyła się kolejna odsłona Dni Rogowa, o czym szerzej tutaj. Impreza ta była też okazją, by zobaczyć z bliska najnowocześniejszą świetlicę wiejską w gminie Rogowo, świetlicę oddaną do użytku kilka miesięcy temu.


Na świetlicę mieszkańcy Grochowisk Szlacheckich czekali od dawna. I doczekali się nowoczesnego obiektu kontenerowego. Budynek świetlicy to budynek parterowy, z dachem dwuspadowym krytym blachodachówką, o konstrukcji stalowej wypełniony płytami warstwowymi o grubości 7,5 cm. Budynek świetlicy posiada powierzchnię użytkową: świetlica - 57,90 mkw, zaplecze kuchenne - 6,65 mkw, węzeł sanitarny - 6,76 mkw w tym dla osób niepełnosprawnych 3,47 mkw.
    
- Świetlica wiejska została wyposażona w niezbędny sprzęt taki jak stoły składane, krzesła, telewizor, komputer z drukarką, szafki, kuchenkę gazowo-elektryczną, lodówkę oraz podstawowe wyposażenie kuchenne – mówi Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo. - Budynek  jest  przystosowany dla osób niepełnosprawnych, co zapewnia podjazd wyłożony kostką betonową oraz ubikacje. Dodatkowo obok świetlicy postawiliśmy garaż, który służy jako budynek gospodarczy w którym można przechowywać stoły, krzesła, czy też inne potrzebne do funkcjonowania świetlicy urządzenia – dodaje.

Jak podkreśla wójt, w ramach przeprowadzonej inwestycji wykonane zostało zagospodarowanie terenu to jest ogrodzenie działki, parking z kamienia twardego oraz nasadzenie drzewkami ozdobnymi.
   
Koszt realizacji inwestycji wraz z wyposażeniem świetlicy wynosił łącznie brutto niecałe 300 tysięcy złotych i były to środki z budżetu Gminy Rogowo.

Radości z faktu, że sołectwo ma wreszcie wymarzoną świetlicę nie kryje sołtys Jan Szkatulski, który z dumą pokazywał nam wnętrze świetlicy w której docelowo może przy stołach usiąść 60 osób. - Ten obiekt daje nam mieszkańcom sołectwa i naszej młodzieży możliwość przeprowadzania wszelakich imprez kulturalno-oświatowych. Wcześniej takiej możliwości nie mieliśmy – przyznaje J. Szkatulski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.