http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Mewa” dostępna dla osób niesłyszących

Wyróżniony „Mewa” dostępna dla osób niesłyszących

Wczoraj, czyli w niedzielę spektakl „Mewa” w reż. Marii Spiss, najnowsza premiera gnieźnieńskiego Teatru, w ramach projektu „Kinoteatr dostępny v.2.0” zaprezentowana została widzom niesłyszącym. Teatr Fredry w Gnieźnie włącza się do inicjatywy, po raz kolejny jeszcze bardziej otwierając się dla osób z niepełnosprawnościami.


Pragnąc zwiększać dostęp osób z niepełnosprawnościami do kultury, Fundacja Mili Ludzie realizuje projekt, w ramach którego zaprasza na filmy oraz spektakle teatralne z audioskrypcją i napisami. Do współpracy zaprosiła już Teatr Muzyczny i Teatr Polski w Poznaniu, Centrum Sztuki Dziecka, Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza oraz Kino Muza w Poznaniu. Teraz jako partner do tego grona dołącza Teatr Fredry w Gnieźnie.   

To druga edycja projektu. Po sukcesie frekwencyjnym ubiegłorocznych pokazów filmowych w wielkopolskich kinach studyjnych, w których wzięło udział łącznie ponad 500 osób niewidomych i słabowidzących, organizatorzy postanowili przygotować audiodeskrypcję oraz tłumaczenie dla osób niesłyszących także do spektakli teatralnych. Bilety dla osób niepełnosprawnych są bezpłatne, a uzyskać je można zgłaszając się bezpośrednio do Fundacji.

Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Poznania i Wojewody Wielkopolskiego.  

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.