http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Geometria” i Franz Kafka w eSTeDe

Wyróżniony „Geometria” i Franz Kafka w eSTeDe

Wszyscy mieszkańcy naszego regionu, zainteresowani sztuką poznańskiego Teatru Usta Usta Republika mogli dzisiaj obejrzeć spektakl „Geometria”, który wystawiono w Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Przedstawienie nawiązywała do „Zamku” Franza Kafki, powieści z lat dwudziestych XX wieku, jednak nigdy niedokończonej.


„Geometria” w reżyserii Wojciecha Wińskiego, przedstawia losy bohaterów z powieści Kafki, tym samym przybliżając dzieje i losy poszczególnych postaci. Pojawiające się na scenie osoby biorą ścisły udział w pewnego rodzaju grze poprzez liczne stwarzanie pozorów, grę kostiumów i zachowań. To pewna gra psychologiczna, dzięki której możemy poznawać drugą stronę każdego człowieka.

Historia, która toczyła się na scenie to odosobniony, wyimaginowany świat, w którym poszczególni bohaterowie próbowali odnaleźć swoje należyte miejsce. We wsi, w której rządzi prawowity król i władca panują dla nas niekiedy dziwaczne, a może i nieco przerażające postawy drugiego człowieka. Dzięki „Geometrii” mamy okazję poznać tę drugą naturę poszczególnych postaci.

Ważne, aby zrozumieć, że we wsi swoje rządy pełni jedyny władca, któremu mieszkańcy powinni się podporządkować. Główny bohater pragnie dotrzeć do tajemniczego zamku, aby prosić o możliwość zamieszkania we wsi.

Jak podkreśla Kazimierz „Tinkers” Kubów, eSTeDe, od zawsze jest miejscem, które przyciąga wiele znakomitych twórców. - Teatr Usta Usta po raz kolejny gości na naszej gnieźnieńskiej scenie. Pierwszy raz ze swoim spektaklem „Batalion” wystąpili dwa lata temu, a tym razem z „Geometrią” - zaznacza.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.