http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Niezapomniany koncert trzech chórów w Łubowie!

Wyróżniony Niezapomniany koncert trzech chórów w Łubowie!

Wczoraj wieczorem w Domu Kultury w Łubowie odbyło się wyjątkowe muzyczne wydarzenie – trzy chóry z trzech gmin wprowadziły uroczyście i świątecznie publiczność w Nowy Rok. Koncert przejdzie do historii też dlatego, że po raz pierwszy zaprezentował się Chór Gminy Łubowo.


Jako pierwszy zaprezentował się debiutujący na scenie Chór Gminy Łubowo, prowadzony przez Kamila Trzebińskiego, wykonując kołysankę „Zaśnij dziecino” Antoniego Urskiego, pastorałkę „Lulajże Jezuniu” i kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Po nich na scenie pojawił się chór kameralny Sursum Corda z Wilczyna (powiat koniński), który wykonał „Adeste Fideles”, „Z narodzenia Pana” oraz „Gdy się Chrystus rodzi”. Chór ten także prowadzi Kamil Trzebiński.

Trzecim chórem był Millenium ze Sławna pod kierunkiem Patryka Gadzińskiego. Zaprezentował on kolędę „Gdy śliczna Panna”, „Rozkwitnęła się lilija” oraz „W ubogiej stajence”.

Następnie wszystkie chóry połączyły siły wokalne i ze sceny rozległy się dźwięki starej francuskiej kolędy „Gloria” oraz kolędy przetłumaczonej na niemal każdy język pt: „Cicha noc”. Na końcu do śpiewających dołączyli członkowie Chóru Parafii Farnej im. św. Ojca Pio w Gnieźnie, którzy przybyli gościnnie do Łubowa, zapraszając wszystkich zebranych do wspólnego kolędowania.

Wypełniona po brzegi sala Domu Kultury oraz niesłabnące brawa po występie, świadczyły o tym, że koncert trafił dokładnie w gust publiczności.

Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo, który był obecny na koncercie wraz z małżonką, podziękował chórzystom za wspaniały występ i życzył wszystkim sukcesów.

- Dzisiejszemu koncertowi chórów towarzyszy wystawa rękodzieła Koła Pań Kreatywnych działających przy Domu Kultury w Łubowie, które zaprezentowały swoje prace publiczności – mówi Agnieszka Gadzińska, instruktor Domu Kultury w Łubowie, która wraz z Kamilem Trzebińskim prowadzili koncert.

Patronem medialnym koncertu był portal informacjelokalne.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.