http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jasełka w I LO w Gnieźnie

  • Napisane przez Małgorzata Małkowska
  • Dział: Kultura
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Jasełka w I LO w Gnieźnie

Tego się nikt nie spodziewał, to przerosło najśmielsze oczekiwania. Zespół muzyków w składzie trzy gitary akustyczne, gitara elektryczna, bas, perkusja, pięć instrumentów dętych /dwa saksofony, dwa klarnety, jeden puzon, instrument klawiszowy. Szaleństwo brzmienia oszałamiało.


Piękne dźwięki inspirowane muzyką kolęd jednej z najlepszych grup wokalno-instrumentalnych w Polsce Golec Orkiestra. Zespół wokalny, a może to już chór 15 osób dających upust przepięknym kolędom, pastorałkom i piosenkom bożonarodzeniowym. Wszytko w połączeniu z fantastycznym tekstem opartym na fragmentach ewangelicznych.

Herod nie miał nic do gadania, zagadały Go zastępy diabelskie szalejące ze złości nad zapowiedzią przyjścia Zbawiciela Jezusa. Aniołowie z Archaniołem Michałem twardo stąpają po ziemi, wiedzą co jest grane. Wola Boga ma się wypełnić w Jezusie.

Spektakl  - można również powiedzieć musical, albowiem wiele w nim piosenek - pełen zwrotu akcji zakończony fantastycznym finałem. Piosenki znane śpiewa cała widownia, a wszystko to przygotowane przez młodzież i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gnieźnie.

Pierwsze wystawienie „Jasełek Polskich” odbyło się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie dla społeczności szkolnej i zaproszonych Gości.

Drugie wystawienie planowane jest na 6 stycznia 2018 roku o godz. 17.00 w Auli im. Jana Pała II w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gnieźnie przy ul Kostrzewskiego 3.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.