http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Koncert ku czci Czesława Niemena!

Wyróżniony Koncert ku czci Czesława Niemena!

Takie inicjatywy uczniowskie witamy zawsze z wielka radością. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie zorganizowali koncert poświęcony pamięci Czesława Niemena. Na scenie pojawiły się m. in. gwiazdy programy The Voice of Poland.


Koncert od samego początku był pomysłem społeczności uczniowskiej. Skąd wziął się pomysł takiego przedsięwzięcia? Odpowiedź jest dość prosta. – W styczniu przypadała 14. rocznica śmierci Czesława Niemena i jakoś chcieliśmy to uczcić i stąd koncert z jego utworami – wyjaśnia Grzegorz Dworek, uczeń technikum z profilem organizacja reklamy, który kierował zespołem przygotowującym cały koncert. – Występują uczniowie naszego „Ekonomika”, jak również uczestnicy The Voice of Poland, Jelena Matula, Aga Dębowska i Weronika Szymańska. To jest w pełni nasza inicjatywa. Chcemy pokazać, ze nie jesteśmy młodzieżą, która siedzi w telefonach i spędza weekendy na imprezach, tylko organizuje takie imprezy, dzięki której szkoła jest promowana w naszym mieście – dodaje G. Dworek.

Koncert zorganizowano w piątkowe popołudnie w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych przy ulicy Chrobrego w Gnieźnie. – W całej okazałości popieramy tego typu inicjatywy, bo mówimy przecież cały czas, że szkoła jest właśnie dla uczniów i oni powinni ją tworzyć. My, jako nauczyciele, ale także Rada Rodziców te działania wspieramy, ale tylko wspieramy, bo staramy się nie robić niczego za nich – mówi Sławomir Wierzelewski, dyrektor ZSEO w Gnieźnie, w którym są klasy technikum organizacji reklamy.

– Nasi uczniowie mogą dzięki tej całej inicjatywie i dzięki takiemu koncertowi się uczyć, jak wygląda w praktyce organizacja takiego przedsięwzięcia, że muszą gwarantować nagłośnienie i że trzeba przygotować plakaty informacyjne. Ta inicjatywa wychodzi od uczniów i to jest bezcenne, a nauczyciele mogą jedynie pomagać, ale żeby nie było odwrotnie. My im tylko pomagamy w razie potrzeby, np. przy załatwianiu spraw prawnych; by nie płacić ZAIKS-u i by bilety były za darmo, to musieliśmy im akurat podpowiedzieć – tłumaczy S. Wierzelewski.

Główna gwiazda koncertu zaśpiewała dwie piosenki Czesława Niemena, pt. „Dziwny jest ten świat” i „Wiem, że nie wrócisz”. Potwierdza, że piosenki tego artysty są trudne do śpiewania. – Zawsze jest mi trudno z jego piosenkami, bo to jest trudne i trzeba zawsze dużo emocji w to włożyć, ale kiedyś dostałam ten numer podczas The Voice od Poland i się tego podjęłam. Chyba wyszło nieźle, a czy ja się porywam na wielkie utwory, no nie wiem, ale wychodzę z założenia, że jak już coś robisz, to się nie baw w coś łatwego. Z drugiej strony, ja nic nie ryzykuję, bo zawodowo mam swoją ścieżkę już określoną, co nie znaczy, że nie mogę jej jeszcze zmienić. Marzy mi się, żeby stworzyć band, czyli grupę ludzi, z którymi będziemy się świetnie rozumieli, bo w tej chwili takiego nie mam, on się w tej chwili dopiero tworzy  – opowiada nam Aga Dębowska z  Tomaszowa Mazowieckiego, która z zawodu jest finansistą.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.