http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Wspaniały koncert w SP 12. Sercem śpiewane

Wyróżniony Wspaniały koncert w SP 12. Sercem śpiewane

Coroczne koncerty kolęd w gnieźnieńskiej „dwunastce” to wieloletnia już tradycja. Widzowie wysłuchali przepięknych, świątecznych wierszy oraz informacji o bożonarodzeniowych tradycjach i zwyczajach. Nie zabrakło występów solistów, trio czy kwartetów.


Pomysłodawczynią imprezy i autorką scenariusza jest Lidia Duda-Machinska – nauczycielka muzyki. Nad stroną techniczną czuwała bibliotekarka – Anna Mężyńska. Tło sceny wypełniały tekturowe anioły, wykonane przez uczniów i Iwonę Kczmarek  – nauczycielkę plastyki. Wokalne i muzyczne popisy podopiecznych dwunastki wsparł – tradycyjnie już – zespół „Presto”, który tworzą śpiewające nauczycielki: Lidia Duda-Machinska, Renata Andrychowicz, Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz, Renata Bednarz, Danuta Beling, Magdalena Jurke (intendentka) i Krystyna Piątek. Koncert był niesamowity. Usłyszeliśmy przepiękne wykonanie (na dwa, a nawet trzy głosy) między innymi: „Nie ma, nie ma ciebie”, „Wigilia”, „Przystąpmy do szopy”, „Pokój i nadzieja”, „Kochany panie Mikołaju”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Rymy do zimy”, „Wigilia dla wędrowca”, „Jezus malusieńki”, „Z narodzenia Pana”, „A wczora z wieczora”. Z kolei kwartet muzyczny wykonał na dzwonkach „White Christmas”. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”.
    
Koncert obejrzeli uczniowie, ich rodzice i dziadkowie, a także zaproszeni goście, w tym między innymi Marian Pokładecki – dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego (były dyrektor „Dwunastki”), pracownicy szkoły oraz emerytowani nauczyciele. Po koncercie Zbigniew Sypniewski, z nieukrywanym wzruszeniem, w bardzo ciepłych słowach, podziękował wykonawcom i złożył wszystkim obecnym życzenia noworoczne.
    
Amatorski zespół muzyczny „Presto”, działający przy SP 12, prezentował się już w repertuarze polskich piosenek z lat 60–tych, 70-tych i 80-tych. Ponadto nauczycielki – artystki mają na swoim koncie kilka przedstawień teatralnych, w tym między innymi: jasełka „Gwiazda”, ”Baśń higieniczną o królewnie Śnieżce i 7 krasnoludkach”, kabaret „Przerwa” oraz inscenizację bajek. Zespół występował podczas wielu imprez w MOK-u, w Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w Medycznym Studium Zawodowym, na Rynku podczas  Piastowskiego Jarmarku, w gminnych ośrodkach kultury, a także reprezentował Gniezno w zaprzyjaźnionym niemieckim Speyer. „Zagrał” również w 26. Finale WOŚP w Przedszkolu nr 9 w Gnieźnie. Presto posiada na swoim koncie jedną profesjonalną płytę. W tym roku grupa obchodzi 15-lecie swojego istnienia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.