Logo
Wydrukuj tę stronę

Anita Lipnicka śpiewała dla zakochanych

Wyróżniony Anita Lipnicka śpiewała dla zakochanych

Cykliczne koncerty z okazji Walentynek to nowa tradycja w kalendarzu wydarzeń kulturalnych w Gnieźnie. Takie muzyczne niespodzianki są regularnie organizowane od 2015 roku. Tym razem do Gniezna zaproszono Anitę Lipnicką, która w swoim repertuarze ma wiele piosenek z miłosnym przesłaniem.


Koncert poularnej wokalistki odbył się dzień przed świętem zakochanych, w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Tłumnie zgromadzona we wtorkowe popołudnie publiczność nie miała wątpliwości, że będzie to wyjątkowe wydarzenie. Organizatorzy bardzo starannie pracowali nad wyborem wykonawcy tegorocznej niespodzianki walentynkowej, a wybór nie był przypadkowy. – Myślę, że ta nowa płyta Anity Lipnickiej z 2017 roku pokazuje, że jest ona w dobrej kondycji jako artystka, ma coś ciekawego do powiedzenia swoim fanom i publiczności, a jej repertuar pasuje idealnie do jutrzejszych Walentynek – zauważa Dariusz Pilak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. – Bardzo cieszę się, że Gniezno odwiedzają takie osoby, bo to artystka z najwyższej półki – dodaje.

Pomysłodawcą koncertów na święto zakochanych jest prezydent Tomasz Budasz: - To jest taki magiczny i cudowny wieczór. Ja dziś spędzam ten wieczór, takiej wigilii Walentynek w towarzystwie mojej żony i moich przyjaciół. Najpierw posłuchać i się pobawić, a później pójść na miasto i jeszcze te godziny wykorzystać. Jutro środa popielcowa i Wielki Post, a dziś jest jeszcze okazja, by się wybawić w tej naszej tradycji ostatkowej, wielkopolskiej. Cieszę się, że nasi mieszkańcy też chętnie przychodzą na takie wydarzenia, bo dla nich właśnie te koncerty organizujemy.

Pierwsza wokalistka zespołu Varius Manx zaczęła koncert od tych najważniejszych dla siebie przebojów, najpierw zaśpiewała kompozycję „Wszystko się może zdarzyć” – to jej pierwszy utwór podczas solowej kariery, a chwilę później przypomniała utwór „Tokyo” – to był pierwszy jej utwór, który nagrała wspólnie z Varius Manx i którym zyskała późniejszą popularność.

Następnie pojawiło się kilka kawałków z nowego albumu pt. „Miód i Dym”, do których akompaniował jej zespół The Hats. Na koniec pojawiły się jeszcze bisowe numery: „Mosty”, „Piosenka Księżycowa” i „Zanim Zrozumiesz” z repertuaru Varius Manx.

Informacjelokalne.pl