Logo
Wydrukuj tę stronę

Masz talent? Nie czekaj! Pokaż, co potrafisz!

Wyróżniony Masz talent? Nie czekaj! Pokaż, co potrafisz!

Młode talenty poszukiwane i mile widziane. Trwają zapisy do drugiej rundy przesłuchań w ramach konkursu „Kalejdoskop Talentów 2018”. Można zaśpiewać, zatańczyć lub zaprezentować coś zupełnie innowatorskiego, a przy okazji zdobyć nagrodę pieniężną.


Zbliżają się wiosenne przesłuchania do VII edycji konkursu „Kalejdoskop Talentów”, który cyklicznie organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Za nami pierwsze przesłuchania, które miały miejsce jesienią, w drugiej połowie października. – Od samego początku była także zaplanowana druga odsłona tych przesłuchań i ona odbędzie się już 3 marca od godz. 11.00 w Sali Widowiskowej. Przy czym chcemy zaznaczyć, że zgłoszenia uczestników będą przyjmowane do końca lutego, a kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony internetowej mok.gniezno.pl lub odebrać osobiście w naszym punkcie informacyjnym – mówi Janka Matyska, instruktor  w MOK-u.

Uczestnicy mogą występować solowo lub zespołowo, a ich prezentacja nie może przekraczać trzech minut. – Są dwie grupy wiekowe, tj. dzieci do lat dziesięciu i osoby powyżej lat dziesięciu. Głównie są to talenty wokalne oraz taneczne, ale mieliśmy już też iluzjonistów i każdy inny talent jest także mile widziany. Z tych dwóch przesłuchań zostaną wyłonieni finaliści, którzy następnie zaprezentują się podczas koncertu na Dni Gniezna, na dużej scenie, gdzie nagrodą główną jest 500 złotych – przypomina J. Matyska.

Ideą całego przeglądu młodych talentów jest ukazanie zdolności scenicznych zarówno młodzież, jak również dorosłych. Oprócz wymienionych umiejętności, mile widziane są także akrobatyka, parodia i gra na instrumencie. Uczestników przesłuchań oceniać będzie jury w składzie trzyosobowym.

- Wśród ośmiorga finalistów, których wyłoniono podczas eliminacji październikowych są już: Dawid Dziel i Dominika Gerlach w kat. dzieci do 10 roku życia oraz Jolanta Piątkiewicz, Kamil Kruger, Marta Adamkiewicz, Oliwia Dmytrenko, Lena Hybiak i zespół rockowy „Pigs Night Fly” – dodaje instruktorka.
Informacjelokalne.pl