http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Czechow po raz trzeci

Wyróżniony Czechow po raz trzeci

Będzie śmiesznie, błyskotliwie i bardzo dynamicznie. Taka właśnie jest sztuka, którą 22 kwietnia w Gnieźnie zaprezentują aktorzy Teatru Rampa z Warszawy. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zagości kolejne wspaniałe przedstawienie według dramatu rosyjskiego pisarza Antoniego Czechowa.


W ramach kolejnej edycji Królewskiego Salonu Sztuki w Gnieźnie wystawiony zostanie spektakl pt. „Oświadczyny” na podstawie opowiadania słynnego nowelisty i dramatopisarza. To już trzecia w ostatnim czasie inscenizacja dzieła Antoniego Czechowa w Gnieźnie, bo już od października na deskach Teatru Fredry gości sztuka pt. „Mewa”, a przede tygodniem na festiwalu „Preteksty” grano przedstawienie pt. „Sala nr 6” w wykonaniu miejscowego Teatru Wszelki Wypadek. – Tym razem na naszym „Salonie” odsłona literacka, czyli komedia Antoniego Czechowa w wykonaniu artystów stołecznego Teatru Rampa, w której wystąpią: Joanna Górniak, Robert Kowalski, Andrzej Niemirski. To są znani artyści, których na co dzień można oglądać w mediach ogólnopolskich, w kilku serialach i do nas przyjadą ze swoim nowym spektaklem pt. „Oświadczyny” – mówi Kamilla Kozłowska z działu promocji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.

Spektakl zaplanowano na 22 kwietnia od godz. 16.00 w sali widowiskowej tej placówki. – To jest taka arcyśmieszna fabuła według powieści Antoniego Czechowa z 1889 roku. Zawiera mnóstwo świetnych dialogów, błyskotliwych ripost, jest pełna napięć i zwrotów akcji, przykuwająca uwagę, trzymająca w napięciu i gwarantująca dobrą zabawę – dodaje przedstawicielka organizatora przedstawienia.

Bilety na ten spektakl można nabywać w Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Łubieńskiego w Gnieźnie. – To może być świetny prezent jeszcze na tzw. Zajączka, a cena też dobra, bo to tylko 25 złotych, a biletów z dnia na dzień ubywa – przekonuje K. Kozłowska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.