http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Poznaliśmy gwiazdy tegorocznego Królewskiego Festiwalu Artystycznego!

Wyróżniony Poznaliśmy gwiazdy tegorocznego Królewskiego Festiwalu Artystycznego!

W połowie czerwca rozpocznie się Królewski Festiwal Artystyczny, czyli rusza cykl imprez umilających mieszkańcom, a także turystom czas letni. Znane są już nazwiska pierwszych wykonawców, którzy zostali zaproszeni ze swoimi koncertami do Pierwszej Stolicy Polski.


Program tegorocznych imprez plenerowych, które uświetniają od kilku sezonów pod względem artystycznym letnie weekendy w Gnieźnie jest prawie gotowy i zamknięty. – Cały czas powtarzałem, że nasze miasto oprócz rozwoju gospodarczego musi mieć również rozwój kulturalny i artystyczny. Od kilku lat mamy w Gnieźnie koncerty naprawdę na wysokim poziomie i nie mamy się czego wstydzić. Te koncerty rozłożone są na cały okres letni, zaczynamy 14 czerwca, a to jest także związane z otwarciem Strefy Kibica na Placu Świętego Wojciecha  – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, który ogłosił dziś pierwszych wykonawców tegorocznego Królewskiego Festiwalu Artystycznego. – Na początek mamy koncert Shakin Dudiego, który od kilkudziesięciu lat funkcjonuje na scenie muzycznej i którego repertuar wszystkim jest chyba znany – dodaje T. Budasz.

Pełen program KFA mamy poznać w maju, po długim weekendzie. – W lipcu, na zakończenie Strefy Kibica są planowane Dni Gniezna i w tym momencie chcemy zaprosić na dwa duże koncerty:  13 lipca wystąpi u nas zespół Enej, a 14 lipca zaśpiewa Natalia Nykiel. Kończymy natomiast we wrześniu i wtedy na gnieźnieńskim Rynku pojawią się dwaj topowi artyści, czyli O.S.T.R. a więc wykonawca prezentujący bardzo ciekawą muzykę niosącą również głęboką treść, drugi to gnieźnianin Grzegorz Hyży, ten który był już u nas kilka lat temu i jest ambasadorem Gniezna, który zawsze powtarza, skąd się wywodzi i gdzie jest jego miasto rodzinne – zapowiada prezydent.

2 komentarzy

 • igor
  igor wtorek, 17, kwiecień 2018 19:25 Link do komentarza Raportuj

  Obserwator, przeczyść se szkiełko :D Natalia Nykiel, Grzegoż Hyży i Enej to w ostatnich latach czołówka polskich list przebojów, a OSTR to chyba najpopularniejszy polski raper, no może teraz Taco Hemingway go przebija.
  Wszystko powyższe to totalnie nie moja muzyka, ale byłbym kretynem, gdybym chciał pisać, że to przebrzmiałe albo nieznane gwiazdy.
  Przebrzmiały może jest tu Shakin' Dudi, ale to jak rozumiem ma być propozycja dla... też przebrzmiałych, wiekiem :) I fajnie, nie musi być po raz 100 lady Pank czy Perfect

 • Obserwator
  Obserwator wtorek, 17, kwiecień 2018 17:50 Link do komentarza Raportuj

  Beznadzieja... Gwiazdy przebrzmiałe, albo takie których nazwiska szerokiemu gronu nic nie mówią... Enej zaś grywał już w sąsiednich gminach... Zadna rewelacja

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.