http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Roztańczone Gniezno!

Wyróżniony Roztańczone Gniezno!

To coś więcej niż hobby. Taniec daje im radość, której nie można porównać z niczym innym. Niektórzy twierdzą nawet, że jest miłością ich życia, którą poczuli od momentu, kiedy po raz poczuli pierwszy rytm muzyki w swoich nogach. Dzisiaj w Gnieźnie obchodzono Międzynarodowy Dzień Tańca.


Międzynarodowy Dzień Tańca był obchodzony w Gnieźnie po raz dziesiąty i po raz kolejny wzięły udział w nim dziesiątki miłośników tej dyscypliny. – Ten dzień ustanowiono w 1982 roku przez UNESCO na cześć wielkiego reformatora sztuki tańczenia, czyli Jeana Georges’a Noverre’a, francuskiego choreografa i tancerza na pamiątkę jego daty chrztu – przypomina wieloletni instruktor tańca w MOK-u, Iwona Piechocka-Jóźwiak, która rozpropagowała to wydarzenie w Pierwszej Stolicy Polski.

 – Jak wiadomo ten taniec dla Miejskiego Ośrodka Kultury jest ważny i to od dawna, bo mamy ponad 50 sekcji i wiele z nich jest właśnie związanych z tańcem i tańczą u nas osoby w różnym wieku – mówi Marta Pacak, zastępca dyrektora placówki. – Dziś zatańczyliśmy fantastycznego flashmoba na Rynku, a potem przeszliśmy na nasze Zielone Zaplecze, gdzie każda z grup prezentuje swoje układy taneczne. Świetnie się bawimy z tej okazji, co mam  nadzieję, że widać i tak kultywujemy tę tradycję, popularyzując taniec wśród naszych mieszkańców – dodaje M. Pacak.

Gnieźnianie zatańczyli na Rynku do słynnego przeboju Marka Ronsona i Bruno Marsa pt. „Uptown Funk”. – To dla mnie jest ważna sprawa i tańczę od dziecka, kiedyś mnie mama zabrała na trening taneczny i tak zaczęłam, to zostało, a teraz w szkole poszliśmy na fakultet taneczno-ruchowy i na dziś zrobiliśmy taki układ taneczno-ruchowy, który prezentujemy na scenie – opowiada Jarochna Jóźwiak. – Tego flashmoba tańczymy spontanicznie i jest jedna osoba, apotem przyłączają się inne osoby i wtedy można właśnie się tego tańca nauczyć i to poczuć. My przygotowywaliśmy się przez godzinę i chyba zagrało wszystko, jak tego chcieliśmy – zapewnia J. Jóźwiak.

- Moja historia z tańcem zaczęła się właściwie niedawno, bo dopiero w liceum. Układamy sobie sami te układy choreograficzne i to mi się podoba, to bardzo motywuje do działania – przekonuje Arkadiusz Kotarski, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. – Kiedyś nawet tak sobie myślałem, żeby zająć się profesjonalnie tym tańcem, ale czas pokaże, co się uda z tym zrobić. Dziś mamy układ takich czterech piosenek, przy których się nam dobrze tańczy i to pokażemy publiczności – dodaje.

W tegorocznym Dniu Tańca w Gnieźnie wzięły udział młodzieżowe grupy taneczne z gnieźnieńskich liceów oraz przedstawiciele sekcji tanecznych z MOK-u.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.